کاخ و عمارت کوچوکسو استانبول

کاخ و عمارت کوچوکسو استانبول

کاخ کوچوکسو (Kucuksu Kasri) از جاهای دیدنی استانبول است که در سال 1857 و به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شده است. این کاخ مانند دیگر کاخ های عثمانی در ترکیه به صورت مجللی بنا شده است و در قسمت آسیایی استانبول در منطقه باغچه شهیر قرار دارد.

علاوه بر ساختمان و بنای مجلل، لوازم، وسایل و امکانات این کاخ نیز لوکس می باشد که شامل شومینه های مرمرین با سبک ایتالیایی، مبلمان اروپایی، فرش های ابریشمی، لوستر های کریستال و... می شود.

این کاخ در ابتدا برای اقامت پادشاه و همراهان وی در زمان شکار استفاده می شد و یا به عنوان کاخ تابستانی مورد استفاده بوده است ، سپس این کاخ، تبدیل به محلی برای پذیرایی از مقامات و مهمان های بلند پایه کشوری شد (پس از سقوط عثمانی) که محمدرضا پهلوی نیز در میان این مهمانان دیده می شود. امروزه این عمارت برای بازدید عموم آزاد است و همه روزه گردشگران به این کاخ مراجعه می کنند.

کاخ کوچوکسو از جاهای دیدنی شهر استانبول ترکیه

معماری عمارت کوچوک سو

عمارت کوچوکسو دارای 2 طبقه و یک زیر زمین است که تعدادی آشپزخانه، انباری و اتاق های خواب و اتاق کار در آن جای داده شده است (کاخ کوچوکسو در مجموع دارای 9 اتاق است). در همه ی قسمت های این کاخ معماری اروپایی قرن 18 به چشم می خورد که از سبک اروپایی پیروی می کند. نمای کاخ کوچوکسو با معماری اروپایی هماهنگ است و دارای جزئیات زیادی است که مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد. این جزئیات همگی از سنگ مرمر تراشیده شده اند و به صورت هنرمندانه ای باهم هماهنگ هستند.

کاخ کوچوکسو و جاهای دیدنی استانبول

موقعیت جغرافیایی و زمان بازدید

این عمارت در نزدیکی قلعه آناتولی واقع شده و نمای زیبایی از تنگه بسفر را داراست. بازدید از کاخ کوچوک سو همه روزه امکان پذیر است و به غیر از روز های دوشنبه هر روزه در ساعات 9 تا 17 می توانید از آن بازدید کنید.

دسترسی به کاخ کوچوکسو

Address: Göksu Mahallesi, Küçüksu Cd., 34815 Beykoz/İstanbul, Turkey

برای دسترسی به مقاله های دیگر استانبول می توانید به صفحه مقالات سفربانک مراجعه نمایید.

قصر تابستانی عثمانی

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید