بازار آراستا مرکز خرید سنتی در دل استانبول

بازار آراستا مرکز خرید سنتی در دل استانبول

هدف هر فرد از سفر متفاوت است و خرید یکی از مهم ترین اهداف سفر به ترکیه برای گردشگران ایرانی است، ترکیه علاوه بر طبیعت زیبا و اماکن باستانی دارای جذابیت های خرید است؛ این جذابیت شامل فستیوال خرید استانبول با تخفیفات بسیار مناسب نیز می شود.

بازار آراستا شاید جز بهترین مراکز خرید استانبول نباشد، اما در بین اماکن خرید سنتی، طرفداران خود را دارد و می تواند در بین مراکز خرید ارزان استانبول حضور داشته باشد.

بازار آراستا استانبول ترکیه

درباره بازار آراستا استانبول مرکز خرید سنتی

بازار آراستا ترکیه بازاری کوچک و سنتی است که در محله سلطان احمد استانبول واقع شده است. بازدید از آن در میان گردشگران جریان دارد و به علت نزدیکی این محل به دیگر اماکن دیدنی، در زمان برگزاری تورها با شلوغی بازار رو به رو می شوید. این بازار در کنار مسجدی قرار دارد که قسمتی از اجاره مغازه ها صرف هزینه های آن می شود.

بازار آراستا بازارچه قدیمی است که شامل حدود 40 مغازه می شود و در آن تنوعی از جواهرات، صنایع دستی، پوشاک، و محصولات دیگر به فروش می رسد. بسیاری از گردشگران برای خرید سوغاتی های محلی به این بازارچه کوچک مراجعه می کنند. شما نیز اگر به خرید و تماشای آثار هنری صنایع دستی علاقه مند هستید از بازدید این بازار سنتی پشیمان نخواهید شد.

نکته قابل توجه دیگری که درباره این بازارچه وجود دارد این است که رستوران ها و کافه های دنجی در آن مستقر هستند و برای استراحت بعد از گردش در بازار گزینه مناسبی به شمار می آیند همچنین هتل ها و اقامت گاه های خوبی در این محدوده وجود دارد.

بازار آراستا ترکیه

ساعات مراجعه به مرکز خرید بازار آراستا

این بازار مانند تمام مراکز خرید ترکیه از ساعت 9 صبح تا 10 شب باز بوده و امکان خرید فراهم است.

اماکن دیدنی استانبول در اطراف بازار آراستا

محل قرار گیری بازار به گونه ای است که بازدید از آن می تواند جاذبه های دیدنی دیگر استانبول را در دسترس شما قرار دهد و با پیاده روی کمی به جاذبه های دیگر ازجمله مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد، مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی و برج دختر خواهید رسید.

بازار آراستا استانبول

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید