بازار مصری ها در استانبول

بازار مصری ها در استانبول

خرید از بازار های سنتی و مراکز خرید در هر کشوری مخصوصاً برای گردشگران خارجی جذابیت زیادی دارد. در ترکیه نیز علاوه بر مراکز خرید مدرن، بازار های سنتی وجود دارد که عرضه کننده تنوعی از کالا های مختلف هستند. بازار مصری ها در استانبول یا بازار ادویه از همین دسته به شمار می آید و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید.

برای مطالعه درباره دیگر مراکز خرید استانبول می توانید به قسمت مراکز خرید این شهر در سفربانک مراجعه کنید.

بازار مصری های استانبول

درباره بازار مصری ها یا بازار ادویه استانبول چه می دانید؟

 در این بازار ارزان، معمولاً ادویه جات و میوه و سبزی خشک به فروش می رسد اما مغازه ها و فروشگاه های دیگری نیز وجود دارد که خرید از آنها می تواند به صرف شما باشد فروشگاه های لباس و لوازم تزئینی در این بازار قیمت های مناسبی ارائه می دهند و با کمی چانه زدن قیمت مناسب تری هم برایتان فراهم می شود. همچنین این بازار بهشتی برای افراد خوش خوراک به حساب می آید زیرا تنوع زیادی از خوراکی ها در بازار وجود دارد، به طور مثال 20 مدل چای رز از گونه های مختلف در این بازار یافت می شود.

بازار مصری های استانبول

بازار مصری های استانبول

تاریخچه و معماری بازار ادویه

بازار ادویه این شهر در سال 1660 و با 88 باب مغازه ساخته شد که طراحی معماری آن را "کوجا قاسم آقا" و ساخت آن را معمار مصطفی آقا انجام دادند. ساختمان این بازار تاریخی قسمتی از ساختمان یک مسجد با نام «ینی مسجد» می باشد و قسمتی از اجاره مغازه های بازار صرف تعمیر و نگه داری مسجد می شود. از دیگر ویژگی های معماری این ساختمان می توان به ساختار L مانند و طاق های آجری آن اشاره کرد.

در زمان عثمانیان این بازار و مسجد از منبع مالیات مصریان به عثمانی ساخته شد و به همین دلیل است که نام  آن بازار مصری ها در استانبول می باشد، علاوه بر این سالانه انواع ادویه جات مصری به این مکان آورده می شود و همراه ادویه های هندی در بازار به فروش می رسد.

آدرس دسترسی به این مرکز خرید تاریخی:

Rüstem Paşa Mahallesi, Erzak Ambarı Sok. No:92, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey

زمان های مراجعه دربین ساعن های 8 صبح تا 7 بعد از ظهر می باشد.

از دیدنی های اطراف این بازار می توان به مسجد رستم پاشا اشاره کرد، این مسجد فاصله کمی با بازار دارد و با حدود کمتر از 10 دقیقه پیاده روی به مسجد خواهید رسید.

بازار مصری ها در تور استانبول

 

امتیاز 4.86از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید