مجتمع و مرکز خرید سفیر برای افراد تازه وارد به استانبول

مجتمع و مرکز خرید سفیر برای افراد تازه وارد به استانبول

سفیر یا سفایر یک ساختمان مدرن و لوکس با کاربری مسکونی، تفریحی و مرکز خرید ترکیه در استانبول است. این ساختمان با ارتفاع 261 متر و در 45 طبقه در زمینی به مساحت 165169 متر مربع ساخته و در سال 2011 افتتاح شد. «مرکز خرید سفیر استانبول» (sapphire mall Istanbul) یکی از مراکز خرید استانبول است که در برج سفیر قرار دارد.

برج سفیر یا سفایر در شهر استانبول

درباره ساختمان سفایر استانبول

سفایر اولین ساختمان اکولوژیکی ترکیه است که در حمایت از محیط زیست ساخته شد و مرکز خرید سفایر استانبول نیز در برجی اکولوژیکی راه اندازی شده است. در ساخت بخش ظاهری و بیرونی این ساختمان از شیشه های مخصوصی استفاده شده است؛ شیشه ها دو جداره هستند و طراحی ساختمان طوری صورت گرفته است که حداکثر نور خورشید و هوا از بیرون در سوراخ ها یا حفره هایی جمع شده و به طبقات داخلی سازه وارد می شود. در ضمن از ورود پرتوهای پر انرژی اشعه فرابنفش و سر و صدا به داخل ساختمان جلوگیری می شود. قسمت های داخلی بخش مسکونی ساختمان حس زندگی در خانه های سنتی استانبول را ایجاد می کند و باغچه هایی که در طبقات بالایی این برج وجود دارد، حس طبیعت و گرما را برای افرادی که در سطوح بالاتر زندگی می کنند، به ارمغان می آورد. بجز این ساختمان اکولوژیکی که در استانبول ساخته شده است، مجتمع و مرکز خریدی هم به سبک سنتی در ازمیر ترکیه وجود دارد که با هدف ایجاد تنوع و آرامش راه اندازی شده است. اگر به ازمیر سفر کردید سری هم به مرکز خرید آسماکاتی بزنید.

برج سفیر یا سفایر در استانبول

طراحی داخلی برج سفیر یا سفیر استانبول

اقامتگاه در برج سفیر استانبول

بخش های مختلف ساختمان و مرکز خرید سفیر استانبول

شما می توانید از این آسمان خراش شگفت انگیز دیدن کنید و از طریق آسانسور به بالاترین طبقات آن بروید، چای، نوشیدنی یا غذای مورد علاقه خود را در کافه ها یا رستوران های آن بنوشید و یک نمای شگفت انگیز از استانبول و شهرهای اطراف آن داشته باشید. آسانسوری که با آن بالا خواهید رفت، تماماً شیشه ای است. جهت ورودی و بازدید از استانبول از روی عرشه برج، می بایست 10-15 لیر پرداخت نمایید. در صورتیکه علاوه بر نمای کلی استانبول، تمایل داشته باشید از شبیه ساز 4D نیز استفاده کنید، می بایست در مجموع 28 لیر بپردازید. شبیه ساز 4D یک فیلم زیبا درباره استانبول است که در آن، اماکن دیدنی و توریستی و مراکز تفریحی استانبول نمایش داده می شود که می تواند برای تورهای استانبول و مسافران بسیار کارآمد باشد، درواقع یک راهنمای سفر به استانبول به حساب می آید. بنابراین، بازدید از برج سفیر در ابتدای ورود به استانبول، به ویژه برای افرادی که خارج از تور استانبول، اولین بار است که به این شهر سفر می کنند و آشنایی چندانی با قسمت های مختلف آن ندارند، ایده خوبی است. از همه این ها که بگذریم، فروشگاه های این مجموعه نیز برندهای معتبری از پوشاک را در خود جای داده که می تواند مورد توجه گردشگران باشد.

مراکز خرید استانبول، مرکز خرید سفیر

مراکز خرید استانبول، مرکز خرید سفیر

مراکز خرید استانبول، مرکز خرید سفیر یا سفایر

ساعات کار و آدرس و نحوه دسترسی به مرکز خرید سفیر در استانبول

ساعات کار این پاساژ که در منطقه لونت شیشلی، محله بشیکتاش و خیابان بیوک دره واقع شده، هر روز 10:00 صبح تا 10:00 شب است.

Address: Emniyet Evleri Mah. Eski Buyukdere Cad. Levent, Besiktas, Istanbul, Turkey.

برای دسترسی، از طریق مترو و با استفاده از خط M2 به ایستگاه لونت رفته و در آنجا پیاده شوید. سپس با استفاده از تابلوهای راهنما از مترو خارج شده و به سمت سفاهیر حرکت کنید.

امتیاز 4.86از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید