پارک بتانیک یا Botanik Park از دیدنی های تور استانبول

پارک بتانیک یا Botanik Park از دیدنی های تور استانبول

تور استانبول یک انتخاب خوب برای سفر های خارجیِ نزدیک به شمار می رود این شهر یکی از پر بازدید ترین و جذاب ترین شهرهای ترکیه برای گردشگران است. تعدادی از مردم برای تفریحات به استانبول سفر می کنند و تعدادی برای بازدید از مراکز تاریخی و باستانی، تعدادی دیگر نیز برای خرید از مراکز خرید استانبول. در این میان، خرید از استانبول یکی از پرطرفدار ترین تفریحات بانوان است؛ زیرا مراکز خرید استانبول در زمان های حراج قیمت های مناسبی ارائه می دهند و همچنین کیفیت های مناسبی از کالا را در بر می گیرند.

گذشته از خرید و بازدید از مراکز تاریخی، تفریح، جزئی جدایی ناپذیر از تور استانبول است، اطراف شهر استانبول و در فاصله 38 کیلومتری از آن، پارک زیبایی وجود دارد که به نام پارک بتانیک «Botanik Park» شناخته می شود.

اماکن دیدنی استانبول

این پارک در محلی به نام بایرام اوغلو واقع شده است و علاوه بر طراحی عالی فضای سبز، نکات برجسته دیگری درباره آن وجود دارد؛ پرندگان و گونه های گیاهی زیادی از سراسر دنیا به این پارک آورده شده اند تا ظاهری زیبا و خاص برای این پارک ایجاد شود. به علت مناظر زیبای پارک، در زمان هایی از سال هنگام بازدید از آن شاهد عکاسی از زوج ها برای مراسم عروسی هستید.

همچنین از امکانات پارک بتانیک استانبول می توان وجود رستوران ها و کافه های سنتی و مدرن را نام برد که هر روزه مشغول ارائه خدمات به بازدید کنندگان پارک هستند و گردشگران برای چشیدن طعم غذاهای ترکیه به هاین محل مراجعه می کنند.

وسعت پارک بتانیک 35 هکتار است و یک رودخانه داخل آن جاری است. حدود 500 درخت از سال 1995 در پارک کاشته شده است و از سال 2002 پارک برای عموم بازگشایی شد و درمیان اماکن دیدنی استانبول جای گرفت.

پارک بتانیک استانبول از دیدنی های تور ترکیه

اطلاعات بازدید از پارک دیدنی استانبول

برای بازدید از این پارک می توانید هر ساعت از شبانه روز در آن حضور پیدا کنید و از دیدنی های استانبول لذت ببرید.

Tell: +90 212 414 97 00

Address: Osmaniye Mahallesi, İncirli Kavsağı D-100 Yanyolu, 34146 Bakırköy/İstanbul, Turkey

 

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید