برج گالاتا یا برج مسیح استانبول

برج گالاتا یا برج مسیح استانبول

اماکن دیدنی ترکیه و به خصوص شهر استانبول شامل تعداد زیادی اماکن تاریخی و تفریحی است که سالانه گردشگران بسیاری را جذب می نماید. برای آشنایی با این اماکن با سفربانک همراه باشید.

تاریخچه برج گالاتا استانبول یا برج مسیح

برج گالاتا (یا به اشتباه رایج مردم برج گاتالا) ساخته شده در سال 1384 میلادی بوده و به نام برج مسیح نیز شناخته می شود این برج به عنوان یکی از نشانه های برجسته شهر استانبول در ترکیه است. این برج مخروطی شکل بر تمام شهر مسلط است و نمایی پاناروما از کل شهر استانبول و اطراف آن ارائه می دهد.

در زمان عثمانی از این برج برای تشخیص آتش سوزی در نقاط مختلف شهر استفاده می شد. هرچند که خود این برج نیز طی آتش سوزی هایی آسیب دیده است اما پس از آنها بازسازی شده و همچنان مورد استفاده قرار می گیرد و برای گردشگران از جاهای دیدنی استانبول محسوب می شود.

از جا های دیدنی استانبول می توان به برج گالاتا اشاره کرد

معماری برج گالاتا استانبول

این برج ارتفاعی حدود 66 متر دارد و در زمان ساخت، بلندترین ساختمان زمان خود بوده است. این برج تاریخی دارای دیوارهایی با ضخامت 3.75 متر و از جنس سنگ است. قسمت پایینی برج با 16 متر قطر ساخته شده است.

برج گالاتای امروزی

اگر برای بازدید به برج گالاتا مراجعه کنید می توانید از یک رستوران در بالای برج لذت ببرید که دارای یک منظره بی نظیر از شهر استانبول و تنگه بسفر است. همچنین یک کلاب شبانه در بالای برج دایر است که میزبان نمایش های ترکی می باشد. همین فعالیت ها است که برج را همچنان در لیست مکان های دیدنی استانبول نگه داشته است. داخل برج دو خط آسانسور وجود دارد که مسافران را به بالای برج می رساند. به شما توصیه می کنیم غذاهای ترکیه را در رستوران برج نیز امتحان کنید.

تاریخچه ی عکاسی پاناروما در استانبول

اولین تصویر پاناروما از دید این برج توسط یک نقاش فرانسوی در سال 1818 کشیده شده است که بعد ها در سال 1825 در شهر پاریس به نمایش گذاشته شد. عکس نمایش داده شده در زیر یک عکس پاناروما است که توسط عکاس Sébah & Joaillier گرفته شده است و به نظر می رسد تاریخ عکاسی آن 1880 باشد.

برج گالاتا در استانبول از دیدنی های ترکیه

دسترسی به برج

 در تور ترکیه – استانبول  یکی از اماکن دیدنی، ناحیه ی بی اغلو است. برج گالاتا (به اشتباه برج گاتالا نیز خوانده می شود) نیز در این ناحیه قرار گرفته اگر در نزدیکی میدان تکسیم (میدان تقسیم) اقامت دارید می توانید با یک پیاده روی 20 دقیقه ای و به طول 2 کیلومتر به این برج برسید. از آنجایی که برج از همه جای شهر مشخص است برای رسیدن به برج نیازی به داشتن آدرس نیست و کافی است تا از میدان تکسیم به سمت برج پیاده روی کنید.

برج گالاتا در استانبول ترکیه

امتیاز 4.94از 5 (16 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید