آکواریوم استانبول (istanbul akvaryum) دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

آکواریوم استانبول (istanbul akvaryum) دیدنی ترین آکواریوم ترکیه

این مکان یکی از دیدنی های جذاب شهر است. «آکواریوم فلوریا استانبول» که با نام آکواریوم استانبول نیز خوانده می شود (متفاوت با آکواریوم فروم استانبول)، به بزرگ ترین آکواریوم موضوعی جهان شهرت دارد و محیط های زیستی زیر آب در 17 منطقه مختلف جهان را شبیه سازی کرده است که حدود 17000 موجود آبزی در آن زندگی می کنند. گذشته از موارد بالا وجود یک مرکز خرید و هتل در کنار این جاذبه گردشگری می تواند خود جاذبه ای دیگر به شمار آید.

در این مقاله سفربانک قصد داریم جزئیات بازدید از آکواریوم فلوریا استانبول « istanbul akvaryum » را برای شما شرح دهیم؛ از آدرس آکواریوم استانبول گرفته تا امکانات و فعالیت های آکواریوم فلوریا... . همچنین در مقاله های بعدی، جاهای دیدنی استانبول با آدرس و مشخصات در قسمت  اماکن دیدنی و تفریحی این شهر در سفربانک معرفی می شود که بازدید از این صفحات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم گیری خوبی درباره بازدید از اماکن دیدنی ترکیه داشته باشید و با برنامه ریزی از تمام آنهایی که برای شما جذاب است بازدید کنید.

آکواریوم فلوریا استانبول از جاذبه های گردشگری ترکیه

مسیر بازدید آکواریوم استانبول

در ابتدای مسیر بازدید، از این جاذبه گردشگری، وارد یک تونل 1.2 کیلومتری می شوید که در طول آن با گونه های مختلف و متفاوتی از  ماهی ها و نقاط مختلف دنیای زیر آب آشنا خواهید شد. علاوه بر این، در بخش های بعدی آکواریوم فلوریا، با گلخانه ی جنگل های پر باران آمازون رو به رو می شوید، که در آن شاهد انواع قورباغه های سمی و مارهای زیبا و سمی آمازون خواهید بود. همچنین درطی مسیر ماکت ها و مجسمه های خاصی را مشاهده می کنید که بر زیبایی هر بخش می افزاید و همین موضوع است که آن را به یکی از جاهای دیدنی استانبول تبدیل کرده است. این ماکت ها در هر بخش متفاوت بوده و با محیط هماهنگی دارد.

آکواریوم استانبول از جاهای دیدنی ترکیه

تنوع زیستی درآکواریوم فلوریا استانبول

در آکواریوم فلوریا استانبول، 1500 گونه مختلف جانوری نگه داری می شود. که از جمله آن ها می توان پنگوئن جنتو، مارماهی خالدار، بادکنک ماهی، ماهی مرکب، مارماهی راه راه، سفره ماهی، فرشته ماهی امپراطور، کوسه ببری، دیرینه سوسمار، کوسه لیمویی، قورباغه سمی فانتازمال و... را نام برد.

نکته بسیار جالب درباره زیستگاه های شبیه سازی شده این آکواریوم در ترکیه این است که زیستگاه های هر گونه دقیقاً با دما و آب و هوای همان مکان تنظیم می شود تا گونه های جانوری در نهایت شباهت با محیط واقعی زندگی خود قرار داشته باشند. به طور مثال یخ های قسمت پنگوئن ها از قطب جنوب آورده شده اند و دمای این قسمت با قطب جنوب تنظیم می شود؛ یا در قسمت جنگل های آمازون، دما و رطوبت دقیقاً مطابق با همان منطقه تنظیم می شود. به طور مثال اگر هوا در آمازون بارانی باشد در این قسمت نیز بارش باران را شاهد خواهید بود. پس همزمان با بازدید از ایت نکان به نقاط مختلف دنیا نیز سفر خواهید کرد!

جذابیت های داخل آکواریوم فلوریا استانبول (فعالیت ها و تفریحات)

این جاذبه گردشگری در کشور ترکیه از بهترین مکان های دیدنی این شهر محسوب می شود و سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند؛ به همین علت آکواریوم استانبول برنامه های تعاملی با بازدید کنندگان را ترتیب داده تا نهایت لذت دنیای زیر آب را به بازدید کنندگان منتقل کند.

تفریحات ترکیه و آکواریوم استانبول

1-    تجربه غواصی با کوسه ها در آکواریوم فلوریا

اگر به تجربه های هیجان انگیز و شنا با کوسه های هولناک علاقه مند هستید کافی است به فلوریا مراجعه کنید و از این تجربه منحصر به فرد لذت ببرید.

فعالیت های غواصی در این آکواریوم معروف توسط تیم های متخصص و آموزش دیده انجام می شود و هر فرد می تواند در آب های مورد علاقه خود (مخزن مربوط به هر منطقه) شنا کند چرا که همه ی دریا ها و اقیانوس های دنیا در آکواریوم استانبول شبیه سازی شده است و محیط زیستیِ هر کدام مانند همان قسمت بازسازی و شبیه سازی شده است. همچنین بیش از 20 نوع از گونه های مختلف کوسه در آن زندگی می کنند که هرکدام جذابت های خود را دارند!

شنا در آکواریوم برای همهی افراد بالای 14 سالی که به بیماری خاصی دچار نباشند امکان پذیر است. اگر مبتلا به بیماری های خاص هستید حتما موضوع را مطرح کنید تا شرایط شما اعمال شود.

همچنین برای افرادی که در غواصی شرکت کنند یک گواهی حضور صادر می شود اما برای دریافت گواهی آموزشی باید در کلاس های مشخص شرکت کرده و امتحان های اختصاصی را پاس کنید.

غواصی با کوسه ها در آکواریوم ترکیه

برای غواصی برنامه مدونی در نظر گرفته شده است و به شرح زیر است:

  • 30 دقیقه جلسه تئوری ( آموزش استفاده از ماسک تنظیم کننده تنفس، نشانه های غواصی، گونه های زیستی و ...)
  • 15 دقیقه پوشیدن لباس
  • ورود به آب و شروع غواصی با هدایت مربیان
  • 15 دقیقه استراحت و دوره کردن موارد غواصی
  • چک کردن لوازم و توانایی استفاده از آنها

قیمت رزرو غواصی برای هر فرد 450 لیر بوده و شامل ویدئو کامل غواصی شما روی یک USB نیز می شود. برای رزرو غواصی در روز های هفته، باید از 2 روز قبل رزرو آنلاین انجام شود اما رزرو برای آخر هفته (یکشنبه ها) باید تا ساعت 12 ظهر روز پنجشنبه انجام شود.

آکواریوم استانبول از دیدنی های استانبول

2-    غذا دادن به ماهی ها و جانواران آکواریوم استانبول

  • هر روزه در ساعت 15:00 و بعد از اعلام، غواصان شروع به غذا دادن به ماهی ها کرده و شما می توانید به تماشای آنها بپردازید.
  • نکته قابل توجه درباره تغذیه موجودات آبزی، غذا دادن به کوسه ها در تونل پاناما (مخزن اصلی ) است این کار در ساعت 11 صبح هرروز به جز روزهای دوشنبه انجام می پذیرد.
  • بخش بعدی تغذیه، در فلوریا استانبول، به تغذیه کروکدیل ها در قسمت جنگل بارانی مربوط می شود؛ این مورد هرهفته در روز های شنبه انجام می گیرد.
  • آخرین برنامه تغذیه به کوسه های ببر مربوط می شود که هر یک شنبه و چهار شنبه ساعت 14:30 در قسمت اصلی انجام می پذیرد. و برای عموم قابل نمایش است.

غذا دادن به ماهی ها در آکواریوم استانبول و بازدید از این جاذبه گردشگری ترکیه

3-    آموزش تخصصی غواصی

علاوه بر غواصی تفریحی در این مکان دیدنی ، آموزش های غواصی نیز ارائه می شود. این آموزش های غواصی به دو صورت گروهی و خصوصی انجام می پذیرد و شامل 12 ساعت آموزش غواصی است. کسانی که موفق به گذراندن این دوره شوند گواهی نامه معتبری برای آن دریافت می کنند که 150 لیر هزینه دارد. هزینه کلی برای گذراندن دوره های غواصی در آکواریوم استانبول 1200 لیر ترکیه می باشد که شامل درس های تئوری و غواصی عملی در مخزن و غواصی در دریا می شود.

4-    Opening Banner

بازکردن بنر که در بیشتر مواقع برای تبریک تولد یا درخواست ازدواج انجام می گیرد در قسمت اصلی (مخزن اصلی) و با کمک غواصان رسمی مخزن صورت می گیرد. رزرو باید 1 هفته قبل از تاریخ مورد نظر شما انجام شود.

می توانید عکس و طراحی مورد نظر خود را برای آکواریوم ارسال کنید و یا سفارش طراحی آن را بدهید تا بنر برای شما آماده شود و همچنین برای اجرای کار خود یک ساعت قبل از زمان رزرو شده  باید در محل حضور داشته باشید.

غواصی در ترکیه از تفریحات آبی ترکیه

5-    رزرو سالن گردهمایی آکواریوم فلوریا

برای برگزاری جشن ها، مهمانی ها و عروسی ها یا دیدارهای رسمی و نهارهای کاری با مفهومی از زیر آب می توانید از سالن مراسم های این مکان استفاده کنید. همچنین این سالن برای مقاصد دیگری مانند عکاسی های تبلیغاتی، شوهای فشن و مد و... نیز استفاده می شود و به طور کلی رزرو این سالن برای عموم مردم و مقاصد مختلف آزاد است.

رزرو سالن عروسی در استانبول ترکیه از جاذبه های گردشگری استانبول

6-    فروشگاه و مرکز خرید آکواریوم استانبول

با وجود مراکز خرید استانبول که همگی مدرن و کامل هستند، ممکن است مرکز خرید این مکان نیز توجه شما را جلب کند! این فروشگاه شامل زیورآلات و اسباب بازی های متفاوت و رنگارنگ است. هرچند که با دیگر مراکز خرید استانبول مانند مرکز خرید جواهر فاصله زیادی دارد. اما برای خرید سوغاتی و هدیه های سفر بسیار مناسب است و خود از مکان های دیدنی این شهر به حساب می آید.

مراکز خرید استانبول و مرکز خرید آکواریوم استانبول از دیدنی های ترکیه

اطلاعات بازدید از آکواریوم

در دنیای امروزه برای گشت و گذار در اماکن دیدنی امکانی در اختیار داریم تا درباره مکانی که قصد بازدید از آن را داریم، اطلاعات جزئی تر و واقع گرایانه تری را دریافت کنیم و آن نظرات دیگران در باره برخی اماکن است؛ امتیاز کاربران گوگل به آکواریوم استانبول 4.4 از 5 است که یکی از بالا ترین امتیاز های موجود بوده و رضایت کاربران از بازدید از این مکان را نشان می دهد. به گفته کاربران این مکان محلی شگفت انگیز است که خصوصا کودکان را محصور خود می کند و بازدید از آن برای هر رده سنی بسیار جذاب خواهد بود.

چگونه بلیط ورودی تهیه کنیم؟

تهیه بلیط از دو طریق امکان پذیر است: خرید اینترنتی از طریق وبسایت آکواریوم فلوریا و یا خرید به صورت حضوری. قیمت بلیط آکواریوم استانبول برای بزرگسالان و کودکان متغیر است اما بلیط ورودی برای کودکان زیر 2 سال رایگان عرضه می شود.

هزینه بلیط ورودی آکواریوم برای افراد بزرگسال حدود 42 لیر و برای اقشار خاص مانند معلمان و دانش آموزان، معلولین و افراد بالای 65 سال 29 لیر می باشد.

ساعت کاری آکواریوم

برای بازدید از این جاذبه گردشگری کافی است بین ساعات 10 صبح تا 8 شب به آن مراجعه نمایید قابل ذکر است که بهتر است برنامه روزانه آکواریوم را در نظر بگیرید تا در زمان غذا دادن به ماهی های مورد علاقه خود و اجرای برنامه های خاص حضور داشته باشید.

ساعت کاری مجموعه در روز های هفته 10 صبح تا 7 شب و در روز های آخر هفته 10 صبح تا 8 شب می باشد.

ساعات کاری آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول کجاست

  چگونه به آکواریوم استانبول برویم؟ برای دسترسی به این مکان تفریحی راه های زیادی وجود دارد اما آدرس آکواریوم به طور دقیق به صورت زیر است و این مکان دیدنی از فرودگاه در حدود 5 کیلو متر فاصله دارد و دسترسی به آن با روش های مختلف امکان پذیر است:

اول دسترسی از مرکز شهر : در مرکز شهر ماشین هایی به صورت رایگان گردشگران را به این مجموعه می برند، این ماشین ها بین محله سلطان احمد و تکسیم توقف می کنند.

دوم دسترسی با حمل و نقل عمومی: خط اتوبوس از سمت میدان تکسیم به سمت فلوریا وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید.

سوم دسترسی با ماشین شخصی یا تاکسی: می توانید برای رفتن به آکواریوم استانبول از آدرس آن استفاده کنید، آدرس به شرح زیر است:

Address: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

آکواریوم استانبول از دیدنی ترین جاهای دیدنی شهر بزرگ استانبولآکواریوم استانبول از جاهای دیدنی تور شهر استانبول

 

امتیاز 4.67از 5 (82 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید