موزه باستان شناسی استانبول از جاهای دیدنی ترکیه  

موزه باستان شناسی استانبول از جاهای دیدنی ترکیه  

 در جریان تور استانبول بازدید از «موزه باستان شناسی استانبول» (Istanbul Archaeological Museums) برای علاقه مندان به تاریخ بسیار جذاب خواهد بود، موزه باستان شناسی استانبول در قسمت جنوبی کاخ توپکاپی (کاخ توپقاپی) قرار گرفته و در پارک گلهان واقع شده است.

بخش های موزه باستان شناسی استانبول

این موزه از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است؛ موزه باستان شناسی در ساختمان اصلی قرار دارد و دو موزه دیگر شامل موزه هنر های اسلامی- ترکی و موزه شرق باستان است. در موزه باستان شناسی استانبول می توانید شاهد بیش از 1 میلیون قطعه نفیس باستانی باشید که از جمله آن ها می توان به تابوت اسکندر و تابوت زنان عزادار، آثار آناتولی، مصر و بین النهرین اشاره کرد. همچنین آرشیو تابلت و 75000 نوشته میخی از آثار دیدنی در این موزه باستانی هستند.

آثاری از سراسر جهان در این موزه به نمایش گذاشته شده که شامل آثاری مانند تفاهم نامه قادس، ستون پادشاه اکد نارامسین، و آثاری از تمدن های عربی است.

 

موزه باستان شناسی استانبولاز دیدنیهای استانبول

 

موزه باستان شناسی استانبول در طول تاریخ

این موزه در ابتدا به عنوان مدرسه صنایع هنری ساخته شد و سپس در سال های 1875 تا 1891 با عنوان موزه سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت و بعد ها در طی باز سازی ها به موزه ای که حالا مشاهده می کنید تبدیل شده است.

پارک گلهان و کاخ توپکاپی از دیگر اماکن تاریخی و جاهای دیدنی استانبول هستند که در اطراف موزه واقع شده اند. پارک گلهان زمانی یکی از باغ های سلاطین عثمانی بوده است و فضای سبز آرام بخشی دارد. کاخ توپکاپی کاخی با قدمت است و قرن ها محل حکمرانی سلاطین عثمانی بود؛ این کاخ از مهم ترین اماکن دیدنی استانبول می باشد.

تعدادی عکس موزه باستان شناسی استانبول، این مکان دیدنی ترکیه را می توانید در گالری همین صفحه مشاهده کنید.

 

موزه باستان شناسی استانبول ترکیه

 

 ساعت کاری موزه ی باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول همه روز های هفته از ساعت 9 تا 19 جهت خدمت رسانی به گردشگران باز است.

  قیمت موزه باستان شناسی از جاهای دیدنی استانبول

قیمت بلیط موزه باستان شناسی استانبول 20 لیر ترکیه است.

آدرس موزه باستان شناسی استانبول

Address: Osman Hamdi Bey Yokusu | Sultanahmet, Istanbul, Turkey

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 4.75از 5 (8 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید