پارک مینیاتورک استانبول بزرگترین پارک مینیاتوری جهان

 پارک مینیاتورک استانبول بزرگترین پارک مینیاتوری جهان

ترکیه به علت دارا بودن مناطق دیدنی فراوان، جز مقاصد گردشگری تعداد زیادی از مسافران است. «پارک مینیاتورک» یکی از جاهای دیدنی استانبول است که در آن می توانید دیدنی های استانبول را در مقیاس کوچک ببینید؛ تمام آثار این مجموعه مینیاتوری در مقیاسی 15 برابر کوچک تر از اندازه واقعی خود ساخته شده است. پارک مینیاتورک استانبول فرصت مناسبی است تا با همه دیدنی های استانبول در زمان کوتاهی آشنا شوید و معماری نمای آن ها را بررسی کنید؛ کمتر کسی بازدید از آن را از دست می دهد.

مینیاتورک از جاهای دیدنی استانبول ترکیه

پارک مینیاتوری استانبول در شمال شرقی شاخ طلایی و در منطقه سوتلوجه واقع شده و مساحت آن در حدود 60 هزار متر مربع است، از این فضا 15 هزار متر آن به ماکت بناهای مختلف اختصاص یافته و قسمت های باقی مانده به فضای سبز و یا فضای بسته و پارکینگ اختصاص داده شده است.

پارک مینیاتورک استانبول، بزرگترین پارک مینیاتوری جهان

پارک مینیاتوری در سال 2003 افتتاح گردید و ساخت آن 22 ماه به طول انجامید؛ که مدت اجرای آن نسبت به حجم کار های انجام شده بسیار کوتاه است و دارای رتبه نخست در زمینه بیشترین مساحت و کوتاه ترین زمان ساخت در دنیا است. در ابتدا تعداد آثار پارک 105 عدد در نظر گرفته شده بود اما در طول سال های بعد 45 اثر دیگر به آن اضافه شد که در کل 41 اثر از این دیدنی ها مربوط به شهر استانبول است.

جهت بازدید راحت تر و جذاب تر از این پارک، اپلیکیشن موبایلی برای راهنمایی بازدید کنندگان و گردشگران طراحی شده است که اطلاعات ماکت و اطلاعات  بنای واقعی و تاریخچه ی آن را به صورت صوتی توضیح می دهد. برنامه ی پارک مینیاتورک استانبول به زبان های : انگلیسی، ترکی، فارسی، فرانسه، آلمانی، روسی، عربی و ژاپنی گردشگران را راهنمایی می کند و از گوگل پلی و اپ استور اپل قابل دانلود است.

مینیاتورک

سفر به اماکن دیدنی دنیا !

در این پارک مینیاتوری نه تنها شاهد اماکن دیدنی استانبول، مناطق دیدنی، اماکن تاریخی و اماکن گردشگری ترکیه هستید بلکه اماکن دیدنی مشهور کشورهای دیگر نیز به نمایش در آمده است. حدود 45 اثر از ماکت های موجود در پارک مربوط به آناتولی و 15 اثر دیگر مربوط به اماکن دیدنی خارج از مرز های کشور ترکیه  مانند برج ایفل است.

اماکن دیدنی دنیا در مینیاتورک استانبول از دیدنیهای ترکیه

ساعت کار پارک مینیاتوری استانبول ترکیه

ساعت کار این پارک ترکیه هر روز 9:00 تا 18:00 است.

هزینه بازدید از موزه دیدنی مینیاتورک استانبول

هزینه بازدید از موزه موجود در پارک در سال 2019، 15 لیر ترکیه است.

آدرس مینیاتورک پارک

Address: Imrahor Caddesi | Sutluce, Istanbul 34445, Turkey

مینیاتورک پارک استانبول

رفتن به پارک مینیاتورک استانبول

از محله سلطان احمد: می توانید با استفاده از اتوبوس های 47، E47 و N47 به پارک بروید.

از میدان تکسیم (بی اغلو): از اتوبوس های T36 استفاده کنید.

می توانید از مینی بوس های خط توپکاپی – سیران تپه نیز استفاده کنید. علاوه بر این ها، می توانید از طریق متروباس در ایستگاه Halicioglu پیاده شده و از آنجا با استفاده از اتوبوس (ST 41) یا مینی بوس خود را به پارک برسانید.

نقشه مینیاتورک استانبول از دیدنیهای ترکیه

جهت بازدید از این جاذبه گردشگری ترکیه، می توانید از نقشه زیر استفاده کنید تا بازدید از هیچ یک از بنا های پارک را از دست ندهید.

نقشه مینیاتورک استانبول از دیدنی های ترکیه

امتیاز 4.89از 5 (18 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید