کاخ دلما باغچه استانبول از جمله کاخ های لوکس عثمانی

کاخ دلما باغچه استانبول از جمله کاخ های لوکس عثمانی

شاید یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی و گردشگری تور ترکیه کاخ دلمه باغچه استانبول باشد. این کاخ که با معماری فرانسوی در اواخر قرن 18 ساخته شده است تا سال 1918 محل فرمانروایی عثمانی بوده است و البته بعد از کاخ توپکاپی (محل زندگی سلطان سلیمان و خرم سلطان) مورد استفاده قرار گرفته و آخرین سال های حکومت عثمانی در این کاخ سپری شده است.

کاخ دلما باغچه از دیدنی های

درباره کاخ دلما باغچه استانبول

قصر دلما باغچه استانبول در مساحتی حدود 45 هزار متر مربع ساخته شده و دارای 600 متر از ساحل تنگه بسفر است. دیوارها و سقف های این کاخ با شکوه و لوکس عثمانی به نقاشی های اروپایی مزین شده و در بعضی از قسمت ها طلا کاری به چشم می خورد، وزن طلا های استفاده شده در کاخ عثمانی به چندین تن می رسد!

ساحل تنگه بسفر

بزرگ ترین لوستر دنیا در قصر دلما باغچه استانبول

از دیدنی های جذاب کاخ، بزرگترین لوستر دنیا است که توسط ملکه ویکتوریا انگلستان به عثمانی هدیه داده شده، گفته می شود این لوستر وزنی در حدود 4 تن دارد و حدود 750 حباب روشنایی در آن جای داده شده!

این کاخ که به عنوان موزه و یکی از جاهای دیدنی استانبول برای عموم مردم قابل بازدید است، در طی 13 سال و به دستور سلطان عبدالحمید عثمانی ساخته شده و حدود 10 تن طلا و نقره در ساخت آن به کار برده شده  است.

کاخ دلما باغچه از جاهای دیدنی استانبول

کاخ دلما باغچه

 کاخ مجلل دولما باغچه استانبول شامل اشیای نفیس و ارزشمندی است که تعدادی از آن ها اهداییِ پادشاهان کشور های دیگر است. این اشیای نفیس و با ارزش شامل :

  • 158 ساعت نفیس اهدایی
  • 600 عدد نقاشی ارزشمند از نقاشان بزرگ
  • 200 عدد فرش و قالیچه نفیس
  • تعداد زیادی شمعدان های نقره و بیش از 500 ظرف تزئینی و غذا خوری از چین و فرانسه

ساعت کاری کاخ دلمه باغچه استانبول

این کاخ موزه تاریخی از ساعت 9 صبح تا 16 باز است و غیر از روز های دو شنبه و پنج شنبه همه روزه امکان بازدید فراهم شده است.

کاخ عثمانی کاخ سلطان سلیمان

امتیاز 4.82از 5 (17 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید