کاخ دلما باغچه از جاهای دیدنی استانبول ترکیه

کاخ دلما باغچه از جاهای دیدنی استانبول ترکیه

شاید یکی از جذاب ترین اماکن دیدنی و گردشگری تور استانبول کاخ دلما باغچه باشد. این کاخ که با معماری فرانسوی در اواخر قرن 18 ساخته شده است تا سال 1918 محل فرمانروایی عثمانی بوده است و البته بعد از توپکاپی مورد استفاده قرار گرفته و آخرین سال های حکومت عثمانی در این کاخ سپری شده است.

کاخ دلما باغچه از دیدنی های

درباره کاخ دولما باغچه از دیدنی های استانبول

کاخ دلما باغچه در مساحتی حدود 45 هزار متر مربع ساخته شده و دارای 600 متر از ساحل تنگه بسفر است. دیوارها و سقف های این کاخ با شکوه و لوکس عثمانی به نقاشی های اروپایی مزین شده و در بعضی از قسمت ها طلا کاری به چشم می خورد، وزن طلا های استفاده شده در کاخ عثمانی به چندین تن می رسد!

بزرگ ترین لوستر دنیا در کاخ دلما باغچه استانبول

از دیدنی های جذاب کاخ، بزرگترین لوستر دنیا است که توسط ملکه ویکتوریا انگلستان به عثمانی هدیه داده شده، گفته می شود این لوستر وزنی در حدود 4 تن دارد و حدود 750 حباب روشنایی در آن جای داده شده!

این کاخ که به عنوان موزه و یکی از جاهای دیدنی استانبول برای عموم مردم قابل بازدید است، در طی 13 سال و به دستور سلطان عبدالحمید عثمانی ساخته شده و حدود 10 تن طلا و نقره در ساخت آن به کار برده شده  است.

کاخ دلما باغچه از جاهای دیدنی  استانبول

کاخ مجلل دولما باغچه شامل اشیای نفیس و ارزشمندی است که تعدادی از آن ها اهداییِ پادشاهان کشور های دیگر است. این اشیای نفیس و با ارزش شامل :

  • 158 ساعت نفیس اهدایی
  • 600 عدد نقاشی از نقاشان بزرگ
  • 200 عدد فرش و قالیچه
  • تعداد زیادی شمعدان های نقره و بیش از 500 ظرف تزئینی و غذا خوری از چین و فرانسه

ساعت کاری کاخ دولما باغچه از جاهای دیدنی استانبول

این کاخ موزه تاریخی از ساعت 9 صبح تا 16 باز است و غیر از روز های دو شنبه و پنج شنبه همه روزه امکان بازدید فراهم شده است.

 

امتیاز 4.67از 5 (9 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید