پارک امیرگان استانبول با عمارت های رنگی

پارک امیرگان استانبول با عمارت های رنگی

«پارک امیرگان استانبول» (Emirgan Park) مجموعه ای تفریحی و تاریخی با مساحت ۴۰۴۶۸۶ متر مربع در فاصله 20 کیلومتری استانبول و در منطقه امیرگان قرار دارد و از اماکن دیدنی این شهر محسوب می شود. این مجموعه در ماه آوریل میزبان گردشگران زیادی است و با داشتن لاله های رنگارنگش همواره مورد توجه مسافران، گردشگران و تورهای گردشگری استانبول بوده است. پارک امیرگان استانبول در گذشته باغی شخصی محسوب می شد و مالکیت آن بارها تغییر کرده است؛ اما امروزه برای استفاده عموم، بر روی مردم باز است. محیط پارک به خوبی طراحی شده و شامل دو تالاب مصنوعی است. از دیگر ویژگی این پارک تنوع گونه های گیاهی می باشد، 120 گونه مختلف گیاهی در محیط پارک به خوبی نگه داری می شوند و زیبایی و جذابیت خاصی به آن بخشیده است. 

جاهای دیدنی استانبول، پارک امیرگان

عمارت های قدیمی در پارک امیرگان استانبول

در این مجموعه زیبا چند عمارت وجود دارد:

  • "عمارت زرد" در مرکز پارک قرار دارد و مشرف به تنگه بسفر می باشد. عمارت زرد در قدیم به عنوان مهمان خانه مورد استفاده قرار می گرفت و پذیرایی از مهمان ها در این عمارت انجام می شد.
  • عمارت بعدی به عنوان "عمارت صورتی" شناخته می شود که کاربری حال حاضر آن به صورت یک کافه است و در آخر هر هفته پذیرای گردشگران است.
  • "عمارت سفید" نیز از زمان بازگشایی پارک امیرگان استانبول برای عموم، تبدیل به کافه و رستوران شده است.

قدمت هر کدام از این عمارت های چوبی به 200 سال می رسد و هر یک در مساحت های مختلف احداث شده است.

 

پارک امیرگان استانبول

فستیوال بین المللی لاله ها

این پارک به جهت دارا بودن گونه های مختلف لاله، هرساله در ماه آوریل میزبان جشنواره بین المللی لاله های استانبول است. این فستیوال بین المللی گردشگران زیادی را به کشور ترکیه جذب می کند.

جاهای دیدنی استانبول، پارک امیرگان استانبول

چگونه به پارک امیرگان استانبول برویم

ساده ترین راه رفتن به این مجموعه استفاده از تاکسی است که در عرض 17 دقیقه و با پرداخت 7 تا 9 یورو امکان پذیر می باشد. همچنین می توانید با ترن به آنجا بروید؛ شما می توانید از ترن بین Istanbul Ulasim و پارک امیرگان که هر 5 دقیقه یکبار حرکت می کند استفاده کنید. بهای بلیط ترن 1 یورو است و مدت زمانی که طول می کشد تا به آنجا برسید 25 دقیقه خواهد بود. از میدان تکسیم نیز وسایل نقلیه عمومی به این قسمت از شهر می روند که مسیری در حدود 36 دقیقه خواهد بود.

ساعت کار و آدرس پارک امیرگان استانبول

ساعت کار این جاذبه تفریحی استانبول 7:00 تا 22:30 است، بهترین زمان بازدید از آن ساعت 7:00 تا 21:00 می باشد و مدت زمانی که صرف بازدید از آن خواهد شد حدود 2 ساعت می باشد؛ بازدید از این مجموعه رایگان است.

Address 1: Emirgan Korusu Emirgan, Sariyer, Istanbul, Turkey.

Address 2: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sk., 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey.

پارک امیرگان ترکیه در شهر استانبول

 

امتیاز 4.95از 5 (22 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید