پارک امیرگان استانبول با عمارت های رنگی

یکی دیگر از اماکن گردشگری تور استانبول «پارک امیرگان» (Emirgan Park) است. این پارک تاریخی با مساحت ۴۰۴۶۸۶ متر مربع در فاصله 20 کیلو متری استانبول و در منطقه امیرگان قرار دارد. پارک امیرگان در ماه آوریل میزبان گردش گران زیادی است و با داشتن لاله های رنگارنگش همواره مورد توجه مسافران، گردشگران و تورهای گردشگری استانبول بوده است.

پارک امیر گان استانبول در گذشته باغی شخصی محسوب می شد و مالکیت آن بارها تغییر یافت. اما امروزه این پارک برای استفاده عموم، بر روی مردم باز است. محیط پارک به خوبی طراحی شده و شامل دو تالاب مصنوعی است. از دیگر ویژگی های این پارک تنوع گونه های گیاهی می باشد. 120 گونه مختلف گیاهی در محیط پارک به خوبی نگه داری می شوند.

عمارت های قدیمی در پارک امیرگان استانبول

در این پارک زیبا چند عمارت وجود دارد:

  • "عمارت زرد" در مرکز پارک قرار دارد و مشرف به تنگه بسفر می باشد. عمارت زرد در قدیم به عنوان مهمان خانه مورد استفاده قرار می گرفت و پذیرایی از مهمان ها در این عمارت انجام می شد.
  • عمارت بعدی که در این پارک قرار دارد به عنوان "عمارت صورتی" شناخته می شود که کاربری حال حاضر آن به صورت یک کافه است و در آخر هر هفته پذیرای گردشگران می باشد.
  • "عمارت سفید" نیز از زمان بازگشایی پارک امیرگان استانبول برای عموم، تبدیل به کافه و رستوران شده است.

قدمت هر کدام از این عمارت های چوبی به 200 سال می رسد و هر یک در مساحت های مختلف احداث شده است.

پارک امیرگان استانبول با عمارت های رنگی

پارک امیرگان استانبول و فستیوال بین المللی لاله ها

این پارک به جهت دارا بودن گونه های مختلف لاله، هرساله در ماه آوریل میزبان جشنواره بین المللی لاله ها است. این فستیوال بین المللی گردشگران زیادی را به کشور ترکیه جذب می کند.

پارک امیرگان استانبول و فستیوال بین المللی لاله ها

ساعت کار پارک امیرگان استانبول

ساعت کار پارک امیرگان استانبول 7:00 تا 22:30 است. بهترین زمان بازدید از این پارک ساعت 7:00 تا 21:00 می باشد و مدت زمانی که صرف بازدید از آن خواهد شد حدود 2 ساعت است. بازدید از این پارک رایگان است.

چگونه به پارک امیرگان استانبول برویم

ساده ترین نحوه رفتن به پارک امیرگان استانبول استفاده از تاکسی است که در عرض 17 دقیقه و با پرداخت 7 تا 9 یورو امکان پذیر است. دیگر مسیر رفتن به پارک امیرگان استانبول از طریق ترن است؛ شما می توانید از ترن بین Istanbul Ulasim و پارک امیرگان که هر 5 دقیقه یکبار حرکت می کند استفاده کنید. بهای بلیط ترن 1 یورو است و مدت زمانی که طول می کشد 25 دقیقه می باشد.

ادرس پارک امیرگان استانبول

Address 1: Emirgan Korusu Emirgan, Sariyer, Istanbul, Turkey Address 2: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sk., 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

تلفن تماس: 2122775782-90+

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید