موزه ماشین های کلاسیک، از دیدنی های استانبول

موزه ماشین های کلاسیک، از دیدنی های استانبول

مسافرت به ترکیه از دسته سفر های جذابی است که از ذهن شما پاک نخواهد شد. این کشور دارای مناطق دیدنی و اماکن تاریخی بسیاری است. در دوره های متفاوت، حکمرانان سلسله ها ی مختلف از نژاد های متفاوت بر ترکیه حکومت کرده و هرکدام آثاری به جای گذاشته اند. از جمله این حکومت ها حکومت رومیان، ایرانیان، بیزانس وعثمانی هستند. بنابراین، آثار و تاریخ متفاوتی در این کشور موجود است که هرکدام از جذابیت های خاصی برخورداراند. اما علاوه بر اماکن تاریخی، وجود مناظر زیبا و تفریحات روز دنیا در این کشور نیز خود باعث جذب گردشگران است. درواقع ترکیه نتها در اماکن دیدنی تاریخی بلکه در مراکز تفریحی مدرن نیز از بسیاری از کشور ها پیشی گرفه است.

موزه ماشین های کلاسیک اورال آتامان از دیدنی های ترکیه

یکی از جذابیت های تور ترکیه گردش در شهر تاریخی و زیبای استانبول است. استانبول تعداد زیادی اماکن دیدنی و تاریخی را در خود جای داده است که بازدید از آنها خالی از لطف نیست. از جمله اماکن دیدنی استانبول می توان کاخ توپکاپی، موزه های تاریخی و باستانی، تنگه بسفر و ... را نام برد

موزه اورال آتامان از دیدنی های استانبول

از اماکن دیدنی استانبول ، موزه شخصی ماشین های کلاسیک اورال آتامان می باشد. این موزه شامل مجموعه ای از 70 ماشین کلاسیک است که در یک ساختمان شیشه ای به نمایش گذاشته شده است.

طراحی نوستالژیک هماهنگ با دوره

طراحی این فضا به گونه ای است که نوستالژی سال های 1950 تا 1960 را برای بازدید کننده تداعی می کند. همچنین روشنایی ساختمان به وسیله پنل های نئونی تأمین می شود که از ویژگی های بارز آن دوره در آمریکا است.

موزه ماشین های کلاسیک از اماکن و جاهای دیدنی استانبول ترکیه

نمایش همه چیز مربوط به ماشین های کلاسیک

این موزه نه تنها میزبان ماشین های کلاسیک  آمریکایی است، بلکه لوازم و وسایل جانبی مربوط به این ماشین های قدیمی نیز قابل مشاهد هستند! این وسایل به اختصار شامل پمپ های سوخت، جک اتومبیل های مختلف و پوشش های چرخ می شود.

آرزوی کودکی!

ایده احداث و تاسیس این مجموعه از کودکی در ذهن آتامان پرورش یافته بود و برای برپایی آن از کودکی خود الهام گرفته که در حدود سال 1946 به همراه پدر خود در اطراف شهر بدروم رانندگی می کردند. بنا بر همین ایده آتامان موزه ماشین های کلاسیک، یکی از جاهای دیدنی استانبول را احداث وماشین های کلاسیک را در معرض دید عموم قرار داد.

امتیاز 4.83از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید