آسیاب های بادی در بدروم ترکیه

آسیاب های بادی در بدروم ترکیه

درباره آسیاب بادی بدروم

در شهر بدروم تعدادی آسیاب بادی و جود دارد که در مرتفع ترین نقطه قابل دسترس شهر نصب شده اند. این آسیاب ها مورد استفاده مردم قدیمی شهر بوده اند و امروزه به عنوان دیدنی های بدروم ترکیه خوانده می شوند.

تاریخچه و موقعیت قرار گیری این جاذبه دیدنی بدروم

این آسیاب ها ساخت قرن 18 میلادی هستند و تا دهه هفتاد مورد استفاده مردم شهر بدروم بوده اند. محل قرار گیری آسیاب های بادی بدروم بین خلیج گمبت و خلیج بدروم است که دسترسی به آن را آسان می کند و بازدید لذت بخشی را برای گردشگران فراهم می کند. آسیاب شهر بدروم در محلی قرار گرفته اند که مناظر بسیاز زیبایی را شاهد است و روزانه حتی تعدادی از محلی ها به این مکان مراجعه می کنند و از زیبایی های آن لذت می برند.

مناطق دیدنی تور ترکیه

اگر به دیدن طلوع یا غروب آفتاب علاقه دارید توصیه سفربانک به شما این است که در تور بدروم، حتما برای بازدید از این قسمت دیدنی نیز برنامه ریزی کنید؛ همچنین دیدن مناظر دریا در کنار طلوع و غروب آفتاب و اشکال مختلف و خیال انگیز ابرها، خاطره ای به یاد ماندنی خواهد بود.

منظره این آسیاب های بادی علاوه بر دریا به قلعه بدروم نیز مشرف است و در شب هم مناظر زیبایی پیش و روی شما خواهد بود.

پروژه بازسازی آسیاب های بادی

در حال حاضر آسیاب های بادی بدروم در حال بازسازی کامل هستند و بعد از بازسازی به روی بازدید کنندگان باز خواهند شد. پروژه بازسازی دو آسیاب به پایان رسیده و 6 آسیاب دیگر در حال بازسازی هستند که در انتها، این آسیاب ها به وسیله یک جاده به یکدیگر متصل خواهند شد.

در پروژه بازسازی این مکان تاریخی موارد دیگری از جمله رستوران ها و استخر هایی پیش بینی شده است که با خرید زمین های اطراف، آنها نیز به اجرا در می آیند و این مکان به عنوان یکی از جاهای دیدنی بدروم درحال ساخت و گسترش است.

تور بدروم ترکیه و بازدید از مناطق دیدنی ترکیه

دسترسی به آسیاب بادی بدروم

برای مراجعه و دسترسی به این مکان باید گفت که اکثر گردشگران این منطقه به وسیله اتوبوس های توریستی به این محل می آیند و پیاده روی از پایین تپه ها نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید