آمفی تئاتر تاریخی بدروم

آمفی تئاتر تاریخی بدروم

ترکیه کشوری است با تاریخ غنی باستانی و به دلیل داشتن حکومت های مختلف از زمان باستان تا به حال بنا های تاریخی و باستانی دیدنی زیادی در این کشور قرار دارد. تعداد زیادی از شهرهای ترکیه در سالیان اخیر در رشد گردشگری این کشور سهیم بوده اند و از آن بهره برده اند. گردشگران ایرانی زیادی از این کشور بازدید می کنند و به همین علت سفربانک تصمیم به معرفی آثار باستانی و دیدنی ترکیه دارد. در این مقاله کوتاه به معرفی آمفی تئاتر بدروم ترکیه می پردازیم.

در زمان هخامنشیان و در مدت حکومت ایرانیان بر ترکیه، یکی از فرمانداران این منطقه زمان و هزینه زیادی برای آبادانی این شهر صرف کرد، امکانات و نیازمندی های شهر برطرف شد و یک آمفی تئاتر نیز در این شهر احداث شد.

آمفی تئاتر بدروم از دیدنی های ترکیه

تاریخچه و کارایی آمفی تئاتر

زمان ساخت آمفی تئاتر حدوداً به 4 قرن قبل از میلاد بازمی گردد و معماری آن توسط اشخاص برجسته زمان انجام شده است و حتی نام آنها روی صندلی های سنگی آمفی تئاتر حک شده.

آمفی تئاتر ها برای برگزاری مراسم های مختلف از جمله نبرد گلادیاتور ها و تئاترهای متفاوت استفاده می شد. حتی امروزه نیز استفاده از آنها رواج دارد و در کنسرت ها و مراسم های فرهنگی مورد استفاده است. آمفی تئاتر در سال 1973 به صورت موزه رو باز برای بازدید عموم باز گشایی شد و بازدید از آن رایگان است.

اماکن دیدنی تور بدروم

دیدنی های اطراف آمفی تئاتر بدروم

یکی از عجایب هفتگانه باستان (Mausoleum at Halicarnassus) در نزدیکی این آمفی تئاتر واقع شده است که امروزه فقط خرابه هایی از آن باقی مانده است. این آرامگاه متعلق به یک حاکم ایرانی بوده و شکوه و عظمت آن است که این آرامگاه باستانی را در بسیاری از کتاب های باستان به عنوان عجایب جهان جای داده است، البته که مطالعه درباره آرامگاه هالیکارناسوس همچنان ادامه دارد و در این مطالعات نیز از آن همچنان به عنوان عجایب باستان نام برده می شود.

دیدنی های ترکیه و شهر بدروم

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید