قلعه شهربدروم در ترکیه

قلعه شهربدروم در ترکیه

شهر بدروم در قسمت جنوب شرقی کشور ترکیه واقع شده است و مانند شهر های دیگر، این شهر نیز دارای جاذبه های توریستی زیادی است. یکی از جاذبه های تاریخی این شهر «قلعه سنت پیتر» است که وسعت آن به 300000 متر مربع می رسد. قلعه سنت پیتر سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می نماید. این قلعه علاوه بر جذابیت تاریخی از منظره زیبایی نیز برخوردار است که نظر هر بیننده ای را جلب می کند.

 

قلعه سنت پیتر در شهر بدروم

 

تاریخچه ساخت قلعه سنت پیتر

در طی جنگ های صلیبی و حدود سال 1402 شوالیه های رودس اقدام به ساخت این قلعه کردند و نام آن پترونیوم یا قلعه سنت پیتر گذاشته شد.

بخش های مختلف قلعه در سالهای متفاوت و به دست معماران مختلفی ساخته شد. ازجمله دیواره های بیرونی که به نظارت یک معمار آلمانی بنا شد و در مجموع چندین سال، در کل 5 برج در این قلعه ساخته شده است. که سه برج آن به دست معماران فرانسوی و انگلیسی و ایتالیایی بنا شده است. برج آخری به دست معمار ایتالیایی بنا شد و در سال 1436 به پایان رسید.

 

قلعه سنت پیتر در بدروم

 

بخش های دیگری از قلعه در بین سال های 1476 تا 1593 طراحی و تکمیل شد. گفته می شود در ساخت قلعه سنت پیتر از سنگ های آرامگاه ماسولوس نیز استفاده شده است زیرا در آن زمان زلزله باعث تخریب این آرامگاه شد و از سنگ های مربوط به خرابه های آن استفاده کردند.

از جمله سازه های داخل قلعه شهر بدروم، یک کلیسا است که در سال 1552 و در حکومت عثمانیان (سلطان سلیمان) تبدیل به مسجد شد.

ویژگی های قلعه بدروم

  • این قلعه در ارتفاع 48 متری از سطح دریا ساخته شده است و دارای 7 درب ورودی است.
  • از سمت شمال و غرب این قلعه دارای دو جداره است که جهت محافظت بیشتر ساخته شده است.
  • سقف های مربوط به قلعه شیب دار هستند.

در حدود سال 1595 یعنی در زمان عثمانیان این قلعه به عنوان قلعه نظامی و زندان استفاده می شد؛ اما اکنون در قسمت های مختلف، سالن های متفاوتی از موزه های باستان شناسی برپا است و بازدید آن برای عموم مردم و بازدید کنندگان آزاد است.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید