ملیتوس شهری باستانی در دیدیم ترکیه

ملیتوس شهری باستانی در دیدیم ترکیه

همانند بنای آپولو «ملیتوس» (Miletus) نیز یکی از سایت های باستانی دیدیم است؛ این شهر تاریخی در سواحل دریای اژه ترکیه مورد بررسی قرار گرفته است. دیدن این بنای با شکوه احساسی خاص در گردشگران به وجود می آورد به گونه ای که افراد را بر آن می دارد تا حقایقی را از گذشته و اسرار آن بدانند. به همین دلیل بسیاری از تورهای گردشگری دیدیم ترکیه، بازدید از شهر باستانی ملیتوس را در برنامه گردشگری خود گنجانده اند؛ اگر هم به صورت شخصی و خارج از تور ترکیه به شهر دیدیم سفر کردید، دیدن این بنای تاریخی را از دست ندهید.

 

شهر میلتوس در دیدیم

 

درباره شهر باستانی ملیتوس در ترکیه
ملیتوس در ابتدا از شهرهای شلوغ یونان باستان بود و در واقع یک بندر تجاری دریایی محسوب می شد. پس از هزاران سال، این شهر به زیر دریا رفت. مانند بسیاری از آثار باستانی، این اثر نیز رفته رفته توسط باستان شناسان بازسازی شد و در نتیجه در حال حاضر به یکی از جاذبه توریستی ترکیه در شهر دیدیم تبدیل شد که واقعاً ارزش دیدن دارد.

  • در سال 1873 اولین حفاری ها توسط باستان شناسان فرانسوی و کارگران آنها انجام گرفت. باستان شناسان و مؤسسات آلمانی ادامه کار حفاری را عهده دار شدند.
  • حمامی به نام فاوستینا در این شهر جود دارد که در احترام به همسر مارکوس اورلیوس ساخته شده بود.
  • کلیسای سنت مایکل، مسجد Ilyas Bey و یک کاروانسرا در این شهر باستانی وجود دارد.
  • جالب ترین موردی که در مورد گشت و گذار در ملیتوس می توان گفت، این است که شما می توانید از راه های عبوری که در زیر منطقه تئاتر وجود دارد عبور کرده و در آنجا پیاده روی کنید.
  • در شهر باستانی ملیتوس پله هایی دیده می شود که محل گذر سناتورها، گلادیاتورها، زندانیان و بردگان بوده است.
  • مجموعه اصلی مصنوعات ملیتوس که در حین حفاری یافت شده بود، هم اکنون در موزه ملیته نگهداری می شود.

 

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید