قلعه کادیفه کاله در ازمیر ترکیه

قلعه کادیفه کاله در ازمیر ترکیه

در شهرهای مختلف ترکیه می توان دژهای متعددی را یافت که هر کدام خبر از قدمت این سرزمین و حکمرانی حاکمان مختلف در آنجا می دهد و امروزه مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان و تورهای گردشگری ترکیه قرار می گیرد. یکی  از دژهای تاریخی ترکیه «قلعه کادیفه کاله» (Kadifekale) است که در شهر ازمیر، بر روی تپه ای به همین نام قرار داشته و از جاهای دیدنی ازمیر به شمار می رود. معادل فارسی کادیفه کاله، قلعه کادیفه و نام دیگر آن "قلعه مخملی" (Velvet Castle) است. در زمان هایی که یونانی ها بر این محل تسلط داشتند، تپه و قلعه Pagos نام داشت. بالاترین نقطه این دژ را می توان از فاصله 2 کیلومتری خط ساحلی دید.

اماکن دیدنی ترکیه، کادیفه کاله در ازمیر

تاریخچه قلعه کادیفه کاله ازمیر ترکیه

این دژ توسط Lymechos که یکی از ژنرال های اسکندر بزرگ بود ساخته شد. داستان کادیفه کاله در اسمیرنا به طور کامل به یونان باستان مرتبط است؛ اسمیرنا که نام قدیمی ازمیر است، منطقه ای بود که در سال 197 قبل از میلاد تحت کنترل پادشاهی پرگامون قرار گرفت. پس از مرگ Attalos II، پادشاه Pergamon، آن را به رومی ها واگذار کرد. در 178 میلادی، شهر تحت تأثیر زلزله ویرانگری قرار گرفت و به دستور امپراطوری روم، مارکوس اورلیوس، بازسازی شد. در سال 395 میلادی، امپراطوری روم تقسیم شد و اسمیرنا تحت حکومت بیزانس قرار گرفت و حکومت بیزانس آن را بازسازی کرد. در طول قرن های بعدی، اسمیرنا به منطقه ارزشمندی تبدیل گشت و توسط بیزانس، اعراب، سلجوقیان، صلیبیون و ژنوها حکمرانی شد. در سال 1402 تیمور، جنگ سالاران مغول، بخش مسیحی اسمیرنا را فتح کرد و در دهه 1440 میلادی، دژ توسط یکی از سلاطین عثمانی فتح شد.

کادیفه کاله از قلعه های ترکیه و اماکن دیدنی ازمیر

بنای امروزی قلعه کادیفه کاله ازمیر

آنچه که در حال حاضر وجود دارد، عمدتاً بقایای بازسازی این سلطان عثمانی است که امروز شاهد آن هستیم. امروز از کادیفه کاله ازمیر تنها بخشی از دیوار جنوبی برج 5 در غرب قلعه باقی مانده است؛ همچنین در داخل ورودی دژ، در سمت چپ، بقایای یک مسجد دیده می شود که در پایان قرن 14 ساخته شد بود. در سال 2007 نیز شهردار منطقه دستور بازسازی و مرمت این جاذبه تاریخی را صادر کرد. همانند قلعه آلانیا، در محوطه داخلی کادیفه کاله نیز سوغاتی هایی برای فروش، از جمله لباس های دست دوز زنان محلی وجود دارد که گردشگران می توانند آن ها را خریداری نمایند. پس از گشت و گذار لذت بخش و بازدید از این بنای تاریخی، می توانید به منطقه Basmane و سپس آگورا و بازار سنتی کمرالتی رفته و از آنجا نیز دیدن کنید.

.Address: Kadifekale, Izmir, Turkey

جاذبه های توریستی ترکیه، کادیفه کاله در شهر ازمیر

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید