قلعه کادیفه کاله در ازمیر ترکیه

در ترکیه و در شهرهای توریستی آن قلعه های زیادی وجود دارد که مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان و گردشگران قرار می گیرد. قلعه وان و قلعه هوشاپ در زمره این قلعه ها قرار دارند. یکی دیگر از قلعه های تاریخی ترکیه «قلعه کادیفه کاله» (Kadifekale) است که در مرکز شهر ازمیر قرار دارد و از جاهای دیدنی ازمیر به شمار می رود.

در داخل قلعه لباس های دست دوز زنان محلی و سوغاتی هایی برای فروش وجود دارد که گردشگران می توانند آن ها را خریداری نمایند.

پس از گشت و گذار لذت بخش و بازدید از قلعه کادیفه کاله، شما می توانید به منطقه Basmane و سپس آگورا و بازار تاریخی کمرالتی رفته و از آنجا نیز دیدن کنید.

 

قلعه کادیفه کاله در ازمیر ترکیه

 

آنچه که بر کادیفه کاله گذشت
قلعه کادیفه کاله توسط  Lymechosیکی از ژنرال های اسکندر بزرگ ساخته شد. داستان قصر یا قلعه  Kadifekale به طور کامل به اسمیرنا ((Smyrna از یونان باستان مرتبط است. اسمیرنا که نام قدیمی ازمیر است، منطقه ای بود که در سال 197 قبل از میلاد تحت کنترل پادشاهی پرگامون قرار گرفت. پس از مرگ Attalos II، پادشاه Pergamon ، آن را به رومی ها واگذار کرد. در 178 میلادی، شهر تحت تاثیر زلزله ویرانگری قرار گرفت و به دستور امپراتوری روم، مارکوس اورلیوس، بازسازی شد. در سال 395 میلادی، امپراطوری روم تقسیم شد و اسمیرنا تحت حکومت بیزانس قرار گرفت؛ بیزانس قلعه را بازسازی کرد.

 

قلعه کادیفه کاله در ازمیر و تور گردشگری ترکیه

 

در طول قرن های بعدی، اسمیرنا به منطقه ارزشمندی تبدیل گشت و توسط بیزانس، اعراب، سلجوقیان، صلیبیون و ژنو ها حکمرانی شد. در سال 1402 تیمور، جنگ سالاران مغول، بخش مسیحی اسمیرنا را فتح کرد. در دهه 1440 میلادی، قلعه کادیفه کاله توسط یکی از سلاطین عثمانی فتح شد.

قلعه ای که در حال حاضر وجود دارد، عمدتاً بقایای بازسازی این سلطان عثمانی است که امروز شاهد آن هستیم. امروز از کادیفه کاله تنها بخشی از دیوار جنوبی برج 5 در غرب قلعه باقی مانده است. در داخل ورودی قلعه، در سمت چپ، بقایای یک مسجد دیده می شود که در پایان قرن 14 ساخته شد بود.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید