بازار کمرالتی ازمیر از قدیمی ترین و مهمترین نشانه های عثمانی

افرادی که در غالب تور ترکیه به این کشور سفر می کنند، ضمن بازدید از مناطق توریستی و گردش و تفریح، با هدف خرید از بازار و مراکز خرید ترکیه نیز مسافرت خود را برنامه ریزی می کنند. ازمیر، این شهر توریستی که هر ساله مقصد تعداد زیادی تور از سرار جهان است، مراکز خرید و بازارهای بزرگی دارد. یکی از قدیمی ترین بازار های ترکیه که در قلب ازمیر قرار دارد «بازار کِمرالتی»(Kemeraltı)  است که یکی از بهترین جاهای دیدنی ازمیر به شمار می رود.

 بازار کمرالتی نیز همانند برج ساعت ازمیر یکی از قدیمی ترین و مهمترین نشانه های عثمانی ها است که در شهر ازمیر به یادگار مانده است. این بازار طی سال های 1650 تا 1670 میلادی ساخته شد. در زمان ساخت بازار کِمرالتی یک کاروانسرا نیز بنا شد که هنوز هم در مرکز بازار دیده می شود.
بسیاری از بناهای تاریخی که در بازارهای قدیمی ساخته می شد، در بازار کِمرالتی  نیز به چشم می خورد؛ بناهایی مانند حوض، حمام ترکی، مساجد و نمازخانه. برای ورود به بازار می توانید از خیابان Anafartalar گذر کنید.

 

بازاز کمرالتی در ازمیر ترکیه

 

این بازار قدیمی به داشتن مغازه های جواهر فروشی و جواهراتی با طرح های منحصر به فرد مشهور است. اگر قصد خرید سوغاتی برای عزیزانتان دارید، بازار کمرالتی بازاری است که می توانید سوغاتی و خوراکی های و خوشمزه ای از آنجا تهیه کنید، از جمله انجیر خشک و آب نبات؛ علاوه بر این ها، فروشگاه کفش و اسباب بازی نیز وجود دارد که برای خرید سوغاتی مناسب هستند. در این بازار میوه ها و سبزی های تازه نیز به فروش می رسد.
 
اگر بعد از گشت و گذار در مسیر گرسنه باشید، در بازار کِمرالتی رستوران های زیادی وجود دارد و شما نیز گزینه های زیادی برای انتخاب دارید.  بیشتر این رستورن ها حداقل دو نسل است که مشغول به کار هستند. در این رستوران ها برای افرادی که گیاه خوار هستند نیز غذاهای لذیذی سرو می شود، بنابراین محدودیتی برای گیاهخواران وجود ندارد.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید