آلسن کک منطقه ای توریستی در ازمیر

آلسن کَک (Alsancak) منطقه ای در ازمیر ترکیه و مرکز تاریخی شهر است که از مقاصد گردشگری تور ازمیر محسوب می گردد. این منطقه از نواحی ساحل جنوبی خلیج ازمیر گسترش می یابد. در زمان عثمان، این منطقه "لاپونتا" (یک کلمه ایتالیایی به معنی کلبه است) نام داشت و بخشی از شهر بود که در آن افراد با طبقه اجتماعی متوسط سکونت داشتند.

 

منطقه تاریخی در ازمیر در کشور ترکیه

 

ویژگی و ساختمان های منطقه  آلسن کک

  • در این منطقه دو خیابان بزرگ به نام های Kordon اول وKordon  دوم به موازات خط ساحلی، شریان اصلی جاده را تشکیل می دهند. منطقه در سطحی در یک دشت آبرفتی واقع  شده است که دارای خیابان هایی با طراحی خوب، بلوک هایی از آپارتمان مدرن و فروشگاه ها، خانه های گران قیمت و منحصر به فرد و ساختمان های تجاری است. شلوغ ترین ساختمان های اداری، از جمله کنسولگری ها نیز در اینجا قرار دارد.
  • دو هتل بزرگ بین المللی با نام های سوئوتفیلSwissôtel) ) و هیلتون (Hilton) در منطقه ساخته شده که در بخش انتهایی منطقه کناک واقع شده است.
  • موزه آتاتورک (Atatürk Museum) را می توانید در آلسن کَک ازمیر ببینید. این موزه فرصتی فراهم می کند تا بازدیدکنندگان نگاهی بر زندگی ثروتمندان قرن نوزدهم داشته باشند.
  • تعداد زیادی رستوران، کافه، بار و دیسکو و مراکز تفریحی دیگر در آلسن کک وجود دارد.
  • به دلیل اینکه تعداد زیادی یهودی در آلسن کَک زندگی می کنند، جدیدترین پرستشگاه (synagogue) یهود در شهر ازمیر، در این منطقه ساخته شده است.
  • بندر یا لنگرگاه ازمیر، استادیوم آلسن کَک ازمیر و ایستگاه خط آهن آلسن کَک نیز در این منطقه ساخته شده است. ایستگاه راه آهن آلسن کَک (Alsancak) قدیمی ترین ایستگاه راه آهن در ترکیه است که توسط شرکت راه آهن Oriental  در سال 1856 ساخته شد تا خط راه آهن ازمیر را به آیدین (Aydin) متصل کند. ساختمان اصلی این ایستگاه در سال 1858 تکمیل و خط آیدین در سال 1866 افتتاح شد. در سال 2001  ایستگاه از 4 مسیر و 2 پلتفرم به 10 مسیر و 6 پلتفرم گسترش یافت.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید