محله تاریخی هامامونو و خانه های چوبی

محله تاریخی هامامونو و خانه های چوبی

در آنکارا چند محله تاریخی وجود داد که نماد گذشته تاریخی پایتخت ترکیه است. منطقه تاریخی اولوس و محله تاریخی هامامونو از محله های تاریخی آنکارا هستند که امروزه از جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می روند و مقصد گردشگری تور آنکارا هستند. محله تاریخی هامامونو در پایین تپه قلعه آنکارا و در نزدیکی میدان اولوس قرار دارد. در این منطقه نمونه هایی از خانه های مسکونی به سبک آناتولی و بویژه آنکارا را می توان دید. برخی از خیابان های باریک این منطقه که قبلاً برای رفت و آمد وسایل نقلیه مورد استفاده قرار داشت، امروزه به راهی برای پیاده روی تبدیل شده است.

 

محله تاریخی هامانو در آنکارا ترکیه

 

با توجه به اینکه محله تاریخی هامامونو به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده است، رستوران، کافه و فروشگاه هایی در اینجا راه اندازی شده است که گردشگران بتوانند از آن ها استفاده کنند و سوغاتی و صنایع دستی مورد علاقه خود را از آنجا تهیه کنند. رستوران و کافه هایی که در این محله تاریخی راه اندازی شده است در واقع خانه های قدیمی هستند که به این کاربری ها مبدل شده اند. نوشیدن یک فنجان قهوه ترک در این کافه ها خالی از لطف نیست! فروشگاه های صنایع دستی و سوغاتی همگی در یک خیابان به نام خیابان هنر (Art Street) قرار دارند.

 

محله قدیمی و تاریخی در آنکارا ترکیه

 

جاذبه های تاریخی محله هامامونو

  • خانه های چوبی به سبک معماری عثمانی.
  • چهار مسجد: مسجد حاجی موسی، مسجد تاکتین سلطان، مسجد کاراکابی و مسجد ساریکادی.
  • خانه مهمت آکیف ارسوی، سراینده سرود ملّی ترکیه از شعرای معروف ترکیه؛ خانه وی به موزه تبدیل شده است.

گشت و گذار و بازدید از محله تاریخی هامامونو در تمامی ساعات روز امکان پذیر است، با این حال اگر توانستید، شب ها از این مجموعه تاریخی دیدن نمایید، زیرا حال و هوای بهتری دارد. در بین تمامی ماه های سال، این محله در ماه مبارک رمضان شور و هیجان بیشتری دارد زیرا مسئولین محلی برنامه های مختلف و متنوعی را برگزار می کنند.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید