گشت و گذار در دریاچه و پارک موگان آنکارا

گشت و گذار در دریاچه و پارک موگان آنکارا

در آنکارا دریاچه ای بسیار معروف به نام «دریاچه موگان گولباشی» وجود دارد ( Mogan Gölü Gölbaşı ) که در مجاورت دریاچه Eğridir واقع شده است. بخشی از موگان گولباشی به صورت یک پارک طراحی شده و «پارک موگان» نام گرفته است.

معرفی دریاچه موگان

دریاچه موگان آنکارا در میان مردم به نام دریاچه گولباشی (Gölbaşı) نیز شناخته شده است. این دریاچه 25 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. با این حال، شما از نظر رفت و آمد به این دریاچه مشکلی نخواهید داشت زیرا رفتن به آنجا با اتوبوس بسیار آسان است.
در دریاچه موگان حدود 160 گونه پرنده زندگی می کند، زیرا آب و هوای این دریاچه تمیز بوده، طبیعتی زیبا دارد و آرامش خوبی در اینجا حکم فرما است.
ورود و خروج به بخشی از دریاچه گولباشی آزاد است. در محوطه اطراف دریاچه رستوران ها، کافه ها، مسیرهای پیاده روی و پارک وجود دارد.

 

دریاچه موگان آنکارا در ترکیه و تور های آنکارا

 

پارک موگان

پارک موگان با مساحت 644،979 متر مربع توسط شهرداری ساخته شده است. در این پارک فضایی برای پیاده روی، سرگرمی و فعالیت های ورزشی وجود دارد. شما می توانید آرامش را در اینجا تجربه کنید.

خدمات پارک موگان

در پارک موگان تمهیداتی اندیشیده شده تا مسافران، گردشگران و سایر مراجعه کنندگان به بهترین نحو از آن ها استفاده کنند.

  • محوطه هایی به عنوان مناطق پیک نیک وجود دارد که تحت کنترل است.
  • جزیره اسکله (با پل های معلق برای رفت و آمد).
  • مسیرهایی برای پیاده روی و دویدن آهسته.
  • زمین های بازی.
  • زمین بازی برای کودکان معلول.
  • ایستگاه در حال اجرا آهنگ.
  • دو زمین مینی فوتبال.
  • یک زمین بسکتبال.
  • سه زمین تنیس.


علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، به تازگی محوطه های دیگری نیز در حال ساخت و راه اندازی است که از آن جمله می توان به مرکز سوارکاری، مرکز تناسب اندام، مرکز تحقیقات دریاچه مغان، ساختمان فانوس دریایی، boathouse، چند سالن غذاخوری، تنیس، گلف، اسکیت و دوچرخه سواری اشاره کرد.
اگر قصد گذراندن یک پیک نیک در محوطه مخصوص پیک نیک و کباب پزی ندارید، می توانید از رستوران های موجود در پارک استفاده کنید؛ استفاده از غذاهای رستوران برای 2 نفر به طور میانگین  حدود 60 تا 70 لیره هزینه در بر خواهد داشت. پیشنهاد می شود از ماهی های تازه این رستوران ها استفاده کنید. در این رستوران ها صبحانه نیز سرو می شود.

 

دریاچه موگان آنکارا در تور های ترکیه

 

هزینه ورود به پارک موگان

هزینه ورود به پارک موگان 6 لیره است و بجز این، لازم نیست هزینه دیگری پرداخت شود؛ به استثنای غذاهایی که می خواهید بخورید.

پارک موگان کجاست و چگونه می توان به آنجا رفت؟

آدرس: ناحیه Karşıyaka، بلوار هیمانا یولو، 06830 - Gölbaşı / آنکارا
با حمل و نقل عمومی: با اتوبوس EGO-177، EGO-108،  EGO-182 می توانید به پارک بروید.
با اتومبیل شخصی: می توانید 15 تا 20 دقیقه از Kızılay به دریاچه موگان گولباشی بروید. تابلوها و علائم راهنمایی را دنبال کنید تا دریاچه و پارک را به راحتی پیدا کنید.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید