معبد آگوستوس (Temple of Augustus) آنکارا

معبد آگوستوس (Temple of Augustus) آنکارا

معبد آگوستوس (Temple of Augustus) بین 25 تا 20 سال قبل از میلاد ساخته شد. پس از مغلوب شدن روم از آناتولی مرکزی، آنکارای مدرن امروزی به عنوان پایتخت جدید گالاتیا تعیین شد. بعد از مرگ آگوستوس در 14 دسامبر، کارها و خدمات آگوستوس به زبان لاتین در امتداد دیواره های داخلی و به زبان یونانی روی ستون های دیوار بیرونی محوطه داخلی معبد نوشته شد. در حالی که کتیبه های مختلفی از این اثر در سراسر امپراتوری سابق روم پراکنده شده است، نسخه متنی که امروزه در آنکارا است، کامل ترین نسخه به حساب می آید. در قرن پنجم معبد آگوستوس آنکارا به کلیسا تبدیل شد و در قرن پانزدهم نیز به یک مدرسه یا یک مدرسه مذهبی اسلامی و مسجدی برای فرقه صوفی بامیری تبدیل گشت.

 

معبد آگوستوس در آنکارا و تور ترکیه

 

در طول زمان، فعالیت های لرزه ای و آلودگی هوا، سنگ های معبد آگوستوس را از بین برده است، سطوح حاوی کتیبه های یونانی و لاتین نیز از این امر مستثنی نبوده است. این معبد در سال های 2002 و 2004 به منظور کمک به جلوگیری از آسیب بیشتر، در نمایشگاه جهانی موزه ها، در زمره ساختمان های تاریخی گنجانده شد. در سال 2008 شهرداری کلان شهر آنکارا مستندات مربوط به محل، از جمله ترسیمات یا نقشه های اندازه گیری را ارائه کرد. در ماه فوریه سال 2016، وزارتخانه اعلام کرد که قصد دارد این بنای تاریخی را به طور کامل بازسازی کند. حفاظت از این معبد این اطمینان را ایجاد خواهد کرد که اظهارات حضور روم در آناتولی برای نسل های آینده باقی خواهد ماند.

معماری معبد آگوستوس روم وآنکارا

معماری معبد آگوستوس روم و آنکارا که بر روی مکانی مرتفع به ارتفاع 2 متر ساخته شده بود، پیش از تخریب بدین صورت بوده است که بخش بیرونی معبد 36 متر عرض و 55 متر طول داشته است. در امتداد بخش طویل معبد، 15 ستون وجود داشت؛ به علاوه، 4 ستون در قسمت جلوی ساختمان و 2 ستون نیز در قسمت انتهایی معبد قرار داشته است.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید