از برج آتاکوله آنکارا را در زیر پای خود ببنیند

از برج آتاکوله آنکارا را در زیر پای خود ببنیند

با ورود به پایتخت ترکیه، برج آتاکوله آنکارا (Atakule Tower Ankara) جلب نظر می کند! ارتفاع 125 متری (410 فوتی) و همچنین پانورامیک بودن آن، سبب می شود تا توجه هر بیننده در هر نقطه ای از این شهر بزرگ جلب شود. این نماد آنکارا حتی در طول روز که هوا روشن است نیز از هر نقطه ای از شهر قابل رؤیت است. برج گردان آتاکوله در بین سال های 1987 تا 1989 ساخته شد و در 13 اکتبر 1989 توسط رئیس جمهور تورگت اوزال افتتاح گشت. با توجه به اینکه آنکارا به دلیل پایتخت بودن، شهری است که بیشتر اماکن اداری را در خود جای داده است، بازدید از برج آتاکوله و بخش گردان برج خرید آتاکوله که از جاهای دیدنی آنکارا است، می تواند سرگرم کننده و مورد علاقه توریست ها باشد.

برج آتاکوله آنکارا در ترکیه

جاذبه های برج آتاکوله آنکارا

برج آتاکوله آنکارا که یکی از نمادهای اصلی این شهر محسوب می شود، تنها یک برج معمولی نیست. رفتن به داخل محوطه داخلی آن خالی از لطف نیست و اگر به دنبال مرکز خریدی در آنکارا هستید، می توانید مغازه ها و فروشگاه های خوبی را در این برج بیابید. اینجا هم فال است هم تماشا! علاوه بر 5 مرکز خریدی که در این سازه وجود دارد، یک رستوران گردان مجلل به نام Sevilla نیز در آنجا راه اندازی شده است که شما می توانید در حین صرف غذا به آرامی حول یک محور گردان (360 درجه) بچرخید و تمام شهر را تماشا کنید؛ منظره ای که از شهر می بینید به ویژه شب ها زیباتر و دیدنی تر است. در بالای Sevilla رستوران های دیگری نیز وجود دارد که البته گردان نیستند. علاوه بر این رستوران ها، یک کافه به نام UFO نیز در برج گردان آتاکوله آنکارا وجود دارد.

رستوران گردان برج آتاکوله آنکارا

امکانات نماز

در این برج بزرگ، فضای مخصوصی برای عبادت و نماز خواندن اختصاص داده شده است که اگر گردشگران به مساجد دسترسی نداشتند و از مساجد شهر (مانند مسجد کجا تپه) دور بودند، بتوانند نمازشان را در آنجا بخوانند.

برج آتاکوله آنکارا

موقعیت برج آتاکوله آنکارا

ترکیه، آنکارا، منطقه چانکایا (Çankaya district). به دلیل آنکه منطقه چانکایا به خودی خود بر روی تپه است، برج حتی در طول روز که هوا روشن است نیز تقریبا در هر نقطه از شهر قابل مشاهده است.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید