مسجد کجا تپه (Kocatepe Mosque) بزرگ ترین مسجد آنکارا

«مسجد کجا تپه» ( Kocatepe Mosque ) با طراحی مدرن، یکی از بزرگترین مساجد جهان است که ظرفیت حدود 24000 عبادت کننده را دارد. این مسجد بزرگ که در مرکز آنکارا ساخته شده، یکی از تندیس های این شهر توریستی محسوب می شود. حدود دو دهه طول کشید تا ساخت و ساز مرکز معنوی چشمگیر این مسجد کامل شود. قبل از پیدا کردن طرح فعلی مسجد کجا تپه که نئوکلاسیک عثمانی است، آن را دو بار در سبک های مختلف بازسازی کرده بودند.
طراحی الهام بخش مسجد کجا تپه آنکارا که شامل سطوحی با ویژگی های زیبا و با شکوه است، حرکتی به دور از سنت است، طوری که شما می توانید برای خودتان تصمیم بگیرید که آیا نگاهی بسیار معاصر بر آن داشته باشید یا اینکه این مسجد را نمونه خوبی از طراحی اسلامی مدرن در نظر بگیرید و نگاهی مدرن به آن داشته باشید.

 

مسجد کجا تپه در آنکارا ترکیه

 

ویژگی های ساختاری مسجد کجا تپه

  • این مسجد بزرگ، چهار مناره به ارتفاع 289 فوت (88 متر) دارد.
  • گنبد و مناره های مخروطی مسجد کجا تپه تقریباً با سبک معماری گوتیک ( Gothic ) ساخته شده است.
  • چند مجموعه شیک از پله و ورودی اصلی در بالای ایوان یا بالکن وجود دارد.

طراحی داخلی مسجد کجا تپه

زمانی که وارد این ساختمان معنوی می شوید، متوجه دکوراسیون شاد و مفرح اطراف خود خواهید شد. از کارهای هنری گنبد مرکزی و استفاده از پنجره های سنگ مرمر و رنگی گرفته تا تزئینات سقف و لوستر های زیبا و فرش های قرمز مسجد که همگی حس خوبی در شما ایجاد می کند.
این فضای صلح آمیز تغییرات مثبت چشمگیری در خلق و خوی افراد ایجاد خواهد کرد؛ این حالت به ویژه شب ها که مسجد در هاله هایی از  نور سفید غرق می شود، ملموس تر خواهد بود.

 

مسجد کجا تپه در تور گردشگری ترکیه

 

اماکن اطراف مسجد کجا تپه

یک مرکز خرید، پارکینگ، رستوران، هتل، کافی شاپ و مغازه های فست فود، از جمله اماکنی هستند که در اطراف مسجد کجا تپه می توان دید. دست فروش ها را نیز می توان در اینجا دید.

دسترسی به مسجد کجا تپه

مسجد کجا تپه در مرکز آنکارا، در جنوب شرقی میدان معروف شهر، میدان کیزیله واقع شده است. چند اتوبوس در جاده فقط در خارج از مسجد توقف می کنند. علاوه بر اتوبوس می توانید از مترو هم استفاده کرده و در ایستگاه Kizilay پیاده شوید.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید