مسجد کجا تپه  بزرگترین مسجد آنکارا

مسجد کجا تپه  بزرگترین مسجد آنکارا

«مسجد کجا تپه» (Kocatepe Mosque) بزرگترین مسجد آنکارا است و با طراحی مدرن خود یکی از بزرگترین مساجد جهان نیز محسوب می شود و ظرفیت حدود 24000 عبادت کننده را دارد. این مسجد بزرگ که در مرکز پایتخت ترکیه ساخته شد در سال 1967 ساخته شد، یکی از تندیس های این شهر توریستی محسوب می شود. حدود دو دهه طول کشید تا ساخت و ساز مرکز معنوی چشمگیر این مسجد کامل شود. قبل از پیدا کردن طرح فعلی مسجد کجا تپه که نئوکلاسیک عثمانی است، آن را دو بار در سبک های مختلف بازسازی کرده بودند. طراحی الهام بخش این بنای مقدس که شامل سطوحی با ویژگی های زیبا و با شکوه است، حرکتی به دور از سنت است، طوری که شما می توانید برای خودتان تصمیم بگیرید که آیا نگاهی بسیار معاصر بر آن داشته باشید یا اینکه آن را نمونه خوبی از طراحی مدرن اسلامی در نظر بگیرید و نگاهی مدرن به آن داشته باشید.

مسجد کجا تپه در آنکارا ترکیه

ویژگی های ساختاری و طراحی داخلی مسجد کجا تپه

  • این مسجد بزرگ، چهار مناره به ارتفاع 289 فوت (88 متر) دارد.
  • گنبد و مناره های مخروطی مسجد کجا تپه تقریباً با سبک معماری گوتیک ( Gothic ) ساخته شده است.
  • چند مجموعه شیک از پله و ورودی اصلی در بالای ایوان یا بالکن وجود دارد.

زمانی که وارد این ساختمان معنوی می شوید، متوجه دکوراسیون شاد و مفرح آن خواهید شد؛ از کارهای هنری گنبد مرکزی و استفاده از پنجره های سنگ مرمر و رنگی گرفته تا تزئینات سقف و لوستر های زیبا و فرش های قرمز مسجد که همگی حس خوبی در شما ایجاد می کند. این فضای صلح آمیز تغییرات مثبت چشمگیری در خلق و خوی افراد ایجاد خواهد کرد؛ این حالت به ویژه شب ها که مسجد در هاله هایی از نور سفید غرق می شود، ملموس تر خواهد بود.

مسجد کجا تپه در تور گردشگری ترکیه

اماکن اطراف مسجد کجا تپه

یک مرکز خرید، پارکینگ، رستوران، هتل، کافی شاپ و مغازه های فست فود، از جمله اماکنی هستند که در اطراف مسجد می توان دید. دست فروش ها را نیز می توان در اینجا دید.

آدرس و دسترسی به مسجد کجا تپه

Address: Kültür Mahallesi, Dr. Mediha Eldem Sk. No:67, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey.

مسجد کجا تپه در مرکز آنکارا، در جنوب شرقی میدان معروف شهر، میدان کیزیله واقع شده است. چند اتوبوس در جاده فقط در خارج از مسجد توقف می کنند. علاوه بر اتوبوس می توانید از مترو هم استفاده کنید که در این صورت باید در ایستگاه Kizilay پیاده شوید.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید