زندگی روستایی 100 سال پیش آنکارا در موزه آلتین کوی (Altinkoy Museum)

همانند دیگر شهرهای توریستی ترکیه که یک یا چند موزه دارند (مثل موزه آگورا در ازمیر و موزه وان)، در آنکارا، پایتخت ترکیه نیز موزه ای به نام آلتین کوی (Altinkoy) وجود دارد. این موزه می تواند به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تور آنکارا در برنامه تور گردشگری آنکارا قرار گیرد.

در موزه آلتین کوی آنکارا شما می توانید معماری و طریقه زندگی مردم روستایی را که مربوط به دهه های 1930، 1940 و 1950 میلادی است مشاهده کنید. مدارس شهر آنکارا معمولاً دانش آموزان خود را به این موزه می برند تا دقایقی از زندگی شهری آنکارا دور شده و آشنایی اندکی با زندگی های روستایی و کهن کسب کنند. اگر شما هم سفری به آنکارا داشتید، زندگی روستایی 100 سال پیش آنکارا را در موزه آلتین کوی تجربه کنید. اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید، در زمان خرید بلیط، نقشه موزه را نیز دریافت کنید، زیرا به گشت و گذار بهتر شما کمک خواهد کرد. البته گردشگرانی که از طریق تور آنکارا به این موزه می روند، نیاز چندانی به دریافت نقشه موزه نخواهند داشت، زیرا راهنمای تور آن ها را راهنمایی خواهد کرد.

 

آلتین کوی در آنکارا ترکیه

 

ویژگی های موزه آلتین کوی آنکارا

آلتین کوی موزه ای روباز می باشد که در یک فضای طبیعی بر پا شده است؛ از این رو، آلتین کوی موزه ای متفاوت از دیگر موزه های رسمی است، در اینجا فضایی وجود دارد که علاقه مندان قادرند به راحتی در فضای آزاد موزه قدم بزنند، از باغ ها عبور کنند، از میان حیوانات راه بروند و با مردم روستا چای بنوشند!

 

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا و تور گردشگری ترکیه

 

این موزه نمایی از زندگی شیرین و کم دغدغه روستایی را به تصویر می کشد. بر خلاف سایر موزه ها که شما حیوانات را به صورت خشک شده و بی جان می بینید، در موزه آلتین کوی حیوانات زنده هستند. در اینجا حیواناتی مانند بز، گوسفند، سگ، گربه و پرندگان دیده می شود.

پس از گشت و گذار در این موزه می توانید در کلبه ها و کافه های آن استراحت کنید و ازنوشیدنی ها و خوراکی های آن لذت ببرید.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید