بازدید از موزه آلتین کوی آنکارا را از دست ندهید

بازدید از موزه آلتین کوی آنکارا را از دست ندهید

همانند دیگر شهرهای توریستی ترکیه که یک یا چند موزه دارند (مثل موزه آگورا در ازمیر و یا موزه شهر وان) در آنکارا، پایتخت ترکیه نیز موزه ای به نام آلتین کوی (Altinkoy) وجود دارد. این موزه می تواند به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تور آنکارا در برنامه تور گردشگری آنکارا قرار گیرد.

موزه فضای باز آلتین کوی از جاهای دیدنی آنکارا

موزه آلتین کوی آنکارا یک موزه فضای باز است که شامل خانه های سنتی آناتولی، نمایشگاه های صنایع دستی و کشاورزی و حیوانات مزرعه است. شما می توانید معماری و طریقه زندگی مردم روستایی ترکیه را که مربوط به دهه های 1930، 1940 و 1950 میلادی است مشاهده کنید. مدارس شهر آنکارا معمولاً دانش آموزان خود را به این موزه می برند تا دقایقی از زندگی شهری آنکارا دور شده و آشنایی اندکی با زندگی های روستایی و کهن کسب کنند. اگر به چنین موزه هایی تمایل دارید می توانید در سفر به آنکارا، زندگی روستایی 100 سال پیش این شهر را در موزه آلتین کوی تجربه کنید. اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید، در زمان خرید بلیط، نقشه موزه را نیز دریافت کنید، زیرا به گشت و گذار بهتر شما کمک خواهد کرد. البته گردشگرانی که از طریق تور به این موزه می روند، نیاز چندانی به دریافت نقشه موزه نخواهند داشت، زیرا راهنمای تور آن ها را راهنمایی خواهد کرد.

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

ویژگی های موزه آلتین کوی آنکارا

این مجموعه موزه ای روباز می باشد که در یک فضای طبیعی بر پا شده است؛ از این رو، موزه‌ای متفاوت از دیگر موزه‌های رسمی است، در اینجا فضایی وجود دارد که علاقه مندان قادرند به راحتی در فضای آزاد قدم بزنند، از باغ ها عبور کنند، از میان حیوانات راه بروند و با مردم روستا چای بنوشند! اینجا نمایی از زندگی شیرین و کم دغدغه روستایی را به تصویر می کشد. بر خلاف سایر موزه ها که شما حیوانات را به صورت خشک شده و بی جان می بینید، در این مجموعه حیوانات زنده هستند و شما می توانید حیواناتی مانند بز، گوسفند، سگ، گربه و پرندگان را ببینید.

پس از گشت و گذار در این موزه می توانید در کلبه ها و کافه های آن استراحت کنید و ازنوشیدنی ها و خوراکی های آن لذت ببرید. در گرجستان نیز یک موزه قوم نگاری فضای باز وجود دارد که جزء جاهای دیدنی تفلیس محسوب می شود و مورد بازدید علاقه مندان قرار می‌گیرد.

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

موزه فضای باز آلتین کوی در آنکارا

ساعت کار و آدرس موزه آلتین کوی آنکارا

بازدید از این جاذبه دیدنی آنکارا را از دست ندهید؛ ساعت کار این مجموعه هر روز 10:00 تا 19 است.

Address: Beşikkaya Mahallesi, 2044/1. Sk., 06230 Altındağ/Ankara, Turkey.

Phone: +90 312 375 15 88

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید