اسپادره، دره ای با پل چوبی و طبیعتی جذاب

اسپادره، دره ای با پل چوبی و طبیعتی جذاب

در روستای «اسپادره» (sapadere in Alanya Turkey) که در 40 کیلومتری شهر آلانیا و 175 کیلومتری آنتالیا واقع شده است، دره ای به نام اسپادره وجود دارد که منظره زیبا و جالب توجهی را به وجود آورده است. در این دره، رودخانه ای جاری است که سبب خوش آب و هوا شدن منطقه شده و طبیعتی سر سبز را به وجود آورده است؛ این عوامل سبب شد تا در سال 2008 یک پل چوبی بر روی این دره ساخته شود تا مراجعه کنندگان بتوانند راحت تر از منطقه بازدید کنند، علاوه بر این، ایجاد این پل چوبی سبب هیجان انگیز شدن گشت و گذار در این منطقه شده است. اسپادره مقصد گردشگری بسیار مناسبی برای تورهای آلانیا، به ویژه در فصل تابستان می باشد.

سپا دره آلا نیا ترکیه از جاذبه های گردشگری در تور ترکیه

 در دره ها که معمولاً بر اثر حرکات زمین و گسل ها به وجود می آیند، آبشارهایی نیز شکل می گیرد. در اسپادره نیز وضعیت به همین منوال است؛ شما پس از عبور از دره و دیدن آبشارهای کوچک، به آبشاری بلند خواهید رسید که در زیر آن یک استخر طبیعی شکل گرفته است. اگر تمایل به شنا کردن داشته باشید، شنا در این استخر طبیعی بلا مانع است. در این قسمت نردبانی قرار داده شده که رفتن به داخل آب به سهولت انجام شود. پیشنهاد می شود که به دلیل سنگی بودن محیط اطراف و متغیر بودن عمق این استخر طبیعی، از شیرجه زدن اجتناب کنید.

اسپا دره در آلانیا یکی از جاذبه های گردشگری تور ترکیه

اگر به آلانیا سفر کردید و اگر عاشق محیط های سر سبز طبیعی و خوش آب و هوا و خنک هستید، حتماً از اسپادره نیز دیدن کنید. در اینجا نیز همانند رودخانه دیم چای خنکی هوا ملموس است و حتی در گرم ترین روزهای سال نیز دمای هوا به بیش از 12 درجه سانتیگراد نمی رسد.

با توجه به توریستی بودن اسپادره، رستوران هایی در آنجا راه اندازی شده است تا وسایل پذیرایی برای گردشگران و مراجعه کنندگان به بهترین نحو مهیا باشد.

موقعیت مکانی اسپادره آلانیا

این روستا در 25 مایلی یا 40 کیلومتری شهر آلانیا قرار دارد.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید