کورسانلار، غار دزدان دریایی آلانیا

کورسانلار، غار دزدان دریایی آلانیا

آنتالیا یکی از پر بازدیدترین شهرهای ترکیه به شما می رود و می توان گفت بخش زیادی از درآمد این شهر، به واسطۀ گردشگرانی که به آلانیا مسافرت می کنند تأمین می شود.  آلانیای ترکیه در نزدیکی آنتالیا واقع شده است. بنابراین اگر سفری به یکی از این دو شهر داشتید، می توانید بازدیدی از شهر دیگر هم داشته باشید. «غار کورسانلار در آلانیای ترکیه» (Kursanlar cave in Alanya, Turkey ) از جاهای دیدنی و گردشگری آلانیا به شمار می رود و شهرت جهانی دارد.

غار کور سانلار در ترکیه

 قطر دهانه این غار 10 متر و ارتفاع آن 5 متر است. گفته می شود که غار کورسانلار در گذشته مورد استفاده دزدان دریایی قرار داشته است؛ بدین صورت که غذاها و اموالی را که از طریق دزدی دریایی به دست می آوردند، در این غار پنهان می کردند؛ علاوه بر این، این گونه روایت شده است که این غار محل اسارت و زندانی کردن دخترانی که چهره زیبا داشتند نیز بوده است و مورد اخیر سبب معروف شدن غار کورسانلار آلانیا شده است. نظر به اینکه آلانیا یک شهر ساحلی است، حضور دزدان دریایی و روایت مذکور، دور از انتظار نیست.

سنگ های غار کورسانلار

در این غار استالاگتیت و استالاگمیت هایی از جنس کلسیت شکل گرفته است که تأثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت غار گذاشته است. علاوه بر این سنگ های رسوبی، سنگ های دیگری نیز در غار تشکیل شده که به دلیل تغییر در ترکیب آب و تغییر در نوع عناصر، رنگ های مختلفی به خود گرفته اند. رنگ برخی از سنگ ها حالت شب تاب دارد، طوریکه در تاریکی غار به صورت یک راهنما عمل می کند.

غار های دیدنی ترکیه در وان

قایق سواری در غار کورسانلار

قایق سواری در غار کورسانلار و گشت و گذار در این غار از جمله تفریحات و سرگرمی های هیجان انگیزی است که در بازدید از غار می توان انجام داد. لذت قایق سواری و دیدن سنگ ها و استالاگتیت ها و استالاگمیت های داخل غار اغلب نصیب گردشگرانی که از این غار دیدن می کنند، می شود. پوشیدن جلیقه نجات برای قایق سواران الزامی است.

پس از گشت و گذار از این غار معروف، می توانید در رستوران های اطراف، غذای مورد علاقه و محلی را سفارش دهید و نوش جان کنید. تاس کباب از غذاهایی است که پیشنهاد می شود.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید