موزه آتاتورک آلانیا، موزه ای در خانه ای قدیمی

موزه آتاتورک آلانیا، موزه ای در خانه ای قدیمی

کشور ترکیه به دلیل تاریخ پر فراز و نشیب خود، موزه های زیادی دارد، موزه آگورا، موزه وان، موزه آتاتورک و غیره. «موزه آتاتورک» Alanya Atatürk House Museum)) در شهر آلانیا و محله "شکر خانه" قرار دارد. آتاتورک، رهبر استقلال ترکیه است و موزه آتاتورک در واقع خانه ای بود که او در سال 1935 میلادی در زمان تعطیلات در آنجا به سر می برد؛ مالک این خانه شخصی به نام "توفیق آزاک اوغلو" بوده است و این خانه از خانه های قدیمی آلانیا به شمار می رود. تاریخ ساخت این خانه قدیمی مشخص نیست اما گفته می شود که سازنده اصلی آن مردی به نام بِیری یوستا (Beyri Usta) بوده است. خانه ای که توسط آقای ریفات آزاکوگولو به وزارت فرهنگ و توریسم اهدا شد، در تاریخ 30 آوریل 1987، به عنوان خانه و موزه آتاتورک بازسازی شد. افرادی که به بازدید از موزه ها علاقه مند هستند، می توانند از طریق تور آلانیا اقدام کنند یا اینکه در سفر شخصی خود و خارج از تور آلانیا از این موزه و همچنین دیگر موزه های آلانیا دیدن کنند.

موزه آـاتورک در آلانیای ترکیه

مشخصات موزه آتاتورک در آلانیا

مشخصات موزه آتاتورک در آلانیا که در 30 آوریل 1980 بازگشایی و افتتاح شده به صورت ذیل است.

    • موزه آتاتورک یک موزه دو طبقه در خانه ای قدیمی است.

 

    • عکس هایی از جنگ کورتولوش و همچنین عکس هایی از نیمه اول جمهوریت، آثار شخصی آتاتورک، یک تلگراف از آتاتورک که برای مردم آلانیا نوشته شده بود و سایر اسناد تاریخی، در طبقه اول این موزه قرار دارد.

 

    • طبقه دوم موزه با تمام ویژگی های اولیه خود حفظ شده و شامل اتاق کار، اتاق استراحت و اتاق خواب است.

 

  • در میان پانزده اثر شخصی آتاتورک که در موزه به نمایش گذاشته شده است، یک پیراهن و یقه، جوراب، یک جلیقه فلپ، یک جفت لباس خواب، یک کت و شلوار، جلیقه، برس کفش و مجموعه چنگال و چاقو دیده می شود.

موزه آتاتورک در آلانیا

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید