برج کیزیلکولی، نماد شهر آلانیا

برج کیزیلکولی، نماد شهر آلانیا

«برج کیزیلکولی آلانیا» (Kızıl Kule) (به زبان فارسی به معنی برج قرمز است) یکی از برج های تاریخی آلانیا است که به عنوان نماد شهر در نظر گرفته شده است. طرحی از برج را می توان در پرچم شهر نیز دید. برج کیزیلکولی در زمان سلطان عادل الدین کی قباد (Sultan Ala ad-Din Kay Qubadh) ساخته شد. برای تکمیل برج، استاد معمار ابو علی رها (Ebu Ali Reha) از حلب سوریه به آلانیا آمد. در واقع باید گفت که این برج شناخته شده ترین قسمت قلعه آلانیا را تشکیل می دهد.

 

کیزیلکولی در شهر آلانیا ترکیه

 

قلعه آلانیا که در قرن 13 ساخته شد، تا زمان امپراتوری عثمانی به عنوان یک ارتش دفاعی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه بازدید از قلعه آلانیا این فرصت را به بازدیدکنندگان می دهد تا تاریخ این منطقه را کشف کنند. به دلیل اینکه قلعه در ارتفاع 820 پایی در یک شبه جزیره سنگی که به دریای مدیترانه می رسد قرار گرفته است، بازدید از آن می تواند بسیار هیجان انگیز و جالب باشد و به همین دلیل مورد استقبال تورهای گردشگری آلانیا واقع گردیده است. از اینجا می توانید شهر ساحلی آلانیا، دریا، دشت پامفیلین (Pamphylian plain) و کوه های سلیس (Cilician ) را مشاهده کنید.

 

برج کیزیلکولی در قلعه آلانیا از دیدنی های ترکیه

 

نام گذاری برج کیزیلکولی

دلیل نام گذاری برج کیزیلکولی استفاده از آجرهای قرمز رنگ در ساخت و ساز آن است. ارتفاع این ساختمان 33 متر (108 فوت) و عرض آن 12.5 متر (41 فوت) می باشد. برج کیزیلکولی آلانیا یکی از بهترین نمونه های معماری نظامی قرون وسطی است که تا کنون باقی مانده و بهترین ساختمان سلجوقی در شهر محسوب می شود.

در سال 1979، موزه عتیقه آلانیا در داخل برج راه اندازی شد. در این صورت، علاوه بر اینکه بازدید کنندگان با تاریخ برج و شهر آشنا می شوند،سلطه سلجوقیان نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید