موزه باستان شناسی آلانیا، موزه اقوام هلنیستی، رومی و ...

موزه باستان شناسی آلانیا، موزه اقوام هلنیستی، رومی و ...

به دلیل اینکه کشور ترکیه دوره های تاریخی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و مسیر رفت و آمد بسیاری از اقوام و دولت های گذشته بوده است، بناهای تاریخی، آثار تاریخی ارزشمند و مصنوعات تاریخی زیادی دارد و دور از انتظار نیست که بتوان در بیشتر شهرهای این کشور موزه های تاریخی متنوع را جستجو کرد. در شهر توریستی آلانیا نیز موزه های معروفی وجود دارد؛ موزه مردم شناسی و «موزه باستان شناسی» ((Archaeological Museum of Alanya از موزه های معروف آلانیا است.

 

موزه باستان شناسی آلانیا در تور ترکیه

 

موزه باستان شناسی آلانیا دارای دو بخش است که در آن آثار هنری باستان شناسی و قوم شناسی نمایش داده شده است. این موزه در سال 1967 بر روی بازدیدکنندگان گشوده شد. تعداد زیادی آثار هنری (مثل آثار برنزی باستانی) در موزه باستان شناسی آلانیا دیده می شود. کتیبه ای که نوشته های آن به زبان فینیک است و از اطراف آلانیا کشف شده، یکی از قدیمی ترین مصنوعاتی است که در این موزه در معرض نمایش قرار داده شده است.

علاوه بر این ها، بقایایی از دوره های هلنیستی، رومی و بیزانس که با برنز، سنگ مرمر، سفال، شیشه و موزاییک ساخته شده اند و همچنین کتیبه ای به زبان Karamanlica در موزه باستان شناسی آلانیا وجود دارد. سکه های کلاسیک (قرن 7-5) از اقوام هلنیستی، رومی، بیزانس، سلجوقی و عثمانی نیز در در بخش جداگانه ای از موزه به نمایش گذاشته شده است.

 

موزه باستان شناسی آلانیا در تور ترکیه

 

بخش قوم شناسی موزه باستان شناسی آلانیا
در بخش قوم شناسی موزه باستان شناسی آلانیا ، مصنوعات ترکیه - اسلامی و دیگر اشیایی که از طرف وزارت آموزش و پرورش و مناطق اطراف آن تحویل گرفته شده است وجود دارد. همچنین نمایشگاهی از سنگ های نقاشی شده و موزاییک مربوط به روم، بیزانس و روزنامه های اسلامی در حیاط موزه نمایش داده می شود.

 

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید