قلعه آلانیا دژی بر روی دریاچه

قلعه آلانیا دژی بر روی دریاچه

هنگام بازدید از آلانیا و جاذبه های گردشگری آن، مشکل می توان بازدید از دژ زیبای این شهر، یعنی «قلعه آلانیا» (alanya castle) را نادیده انگاشت. این دژ که از سازه های سلجوقیان است و در قرن سیزدهم و پس از فتح آلانیا در سال 1220 علاءالدین کی قباد اول ساخته شد. امروزه می توان آن را در نمایی زیبا، در پرتگاه یا دماغه دریاچه دید. این جاذبه توریستی می تواند از اهداف بسیاری از مسافران، گردشگران و تورهای گردشگری آلانیا باشد که آفتاب گرم آن ها را خسته کرده است!

قدمت این دژ نسبت به قلعه اربونی  و قلعه وان کمتر است.

قسمت های مختلف قلعه آلانیا

این جاذبه تاریخی از سه بخش جداگانه تشکیل شده است: بخشی که مخصوص سلطان و خانواده اش بود، بخشی برای ارتش و یک بخش نیز برای مردم عادی. این دژ در دوران عثمانی برای اهداف دفاعی مورد استفاده قرار گرفت و ویلا های خصوصی زیادی در قرن نوزدهم در دژ ساخته شده بودند. ورودی موزه در بخش بالایی موزه است. Ehmedek بخش دیگری از این بنای تاریخی است که بعد از ورود به آنجا و پس از حدود 15 دقیقه، تابلوی آن را خواهید دید؛ در این قسمت بهترین ویو یا دیدگاه از ساحل Cleopatra  خواهید داشت. یک بخش بزرگ نیز هم اکنون به روی عموم باز شده است که می توان در آنجا پیاده روی کرد و مسیرهایی که در این سازه تاریخی جالب وجود دارد را پیمود و از زیبایی های آن لذت برد.

قلعه آلانیا در ترکیه

این دژ امروز به عنوان یک موزه کاربرد دارد. ورودی موزه در بالای قصر قرار دارد و به استثنای بخش هایی از آن که آسیب دیده است، دیدگاه های عالی از دژ نیز وجود دارد. تقریبا 15 دقیقه پیاده روی لازم است تا شما از این بخش (بخش ورودی) به قسمت دیگری از دژ که در سمت غربی و بندر قدیمی که در سمت شرقی آن است برسید. برای افرادی که نمی توانند به راحتی راه بروند، صندلی های چرخ داری وجود دارد تا برای رفتن به بخش های بالایی دژ با مشکلی مواجه نباشند.   

بیشتر بخش های این جاذبه تاریخی - توریستی به روی عموم باز است و امکان بازدید وجود دارد، به طوری که شما بدون هیچ هزینه ای می توانید به راحتی جاده های تاریخی آن را نیز ببینید. رستوران های محلی خوب، مغازه های سوغات و صنایع دستی در خیابان های قلعه آلانیا وجود دارد. دوربین خود را بر دارید و تصاویر پانورامای زیبایی از آلانیا تهیه کنید. پیاده روی در امتداد این دژ می تواند بسیار لذت بخش باشد. هزینه ورود به قلعه آلانیا 10 لیر ترکیه است؛ این هزینه شامل بازدید از بخش های داخلی سازه و همچنین Ehmedek است.

قلعه آنتالیا در تور ترکیه از جاذبه های گردشگری

ساعات بازدید و آدرس قلعه آلانیا 

این جاذبه دیدنی هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 (7 بعد ازظهر) به روی عموم باز است، اما آخرین زمان ممکن برای ورود در ساعت 18:30 است.

Address: Hisariçi Mahallesi, 07400 Alanya/Antalya, Turkey.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید