اوج هیجان را با پاراگلایدر قونیه تجربه کنید

اوج هیجان را با پاراگلایدر قونیه تجربه کنید

 خرید بلیط تور گردشگری قونیه می تواند تمام سلیقه ها را پوشش دهد.  قونیه شهری تاریخی برای دوستداران و علاقه مندان بناهای تاریخی (کاروانسرای سلطان هانی) شهری علمی برای دوستداران علم (مرکز علوم قونیه) و بالأخره  شهری توریستی با جاذبه های طبیعی (دریاچه نمک قونیه) و بناهای ساختگی (باغ پروانه های گرمسیری قونیه) برای تمامی اقشار است. پاراگلایدر سواری قونیه (paragliding konya) نیز معروفیت خود را دارد. این ورزش هوایی یکی از تجربیات بسیار هیجان انگیز است و رشته کوه های تاکلی (Takkeli Mountain) در قونیه، یکی از مناطق جهان است که بسیاری از بهترین شرایط لازم برای چتر بال سواری را دارا می باشد.

پاراگلایدر در قونیه

شرایط پاراگلایدر سواری در قونیه

اگر تجربه ای در پاراگلایدر سواری نداشته اید و برای اولین بار است که می خواهید آن را تجربه کنید، راهنماها یا خلبان های با تجربه نحوه و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش خواهند داد و موارد ایمنی لازم را بازگو خواهند کرد. این ورزش در قونیه از سال 1995 راه اندازی شد و تمام مربیان بیش از 15 سال تجربه پرواز دارند و همه آن ها یک نقطه مشترک دارند: آن ها کار خود را دوست دارند. اوج هیجان را با پاراگلایدر قونیه تجربه کنید؛ پرواز با پاراگلایدر مدت زمان خاص خود را دارد و از 20 دقیقه تا 30 دقیقه طول می کشد و البته این تایم ممکن است کمی متغیر باشد. پاراگلایدر قونیه معمولاً تا ساعت 6 بعدازظهر و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی انجام می گیرد؛ همچنین این ورزش محبوب در قونیه به فصل یا ماه خاصی اختصاص ندارد و به شرط مناسب بودن وضعیت هوا در تمام روزهای سال خدمات خود را ارائه می دهد. اگر تمایل داشته باشید، خدماتی در اختیارتان قرار داده می شود که بتوانید در طول پرواز احساس و هیجانات خود را از طریق فیلم یا عکس با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

پاراگلایدر سواری در قونیه

انواع روش های پاراگلایدر یا چتر بال سواری

پاراگلایدر یا چتر پری به دو روش انجام می شود:

  • در روش اول، خلبان در جهت مخالف باد حرکت کرده و چتر را در پشت سر خود می کشد. معمولاً این روش در نواحی کوهستانی انجام می شود؛ به این دلیل که خلبان بتواند جهت بیشتر کردن مدت پرواز، تفاوت ارتفاعش را با زمین بیشتر کند.
  • چتر بال سواری علاوه بر مناطق کوهستانی، در مناطق پَست و هموار نیز انجام می شود. در این صورت لازم است که خلبان با یک وسیله دیگر کشیده شود تا جایی که به یک ارتفاع مناسب برسد؛ پس از رسیدن به ارتفاع مناسب، خود را از طناب جدا می کند و به طور مستقل می پرد.

پاراگلایدر یا چتربال سواری در قونیه

اگر به قونیه مسافرت کردید و اگر عاشق پرواز هستید، پاراگلایدر قونیه را از دست ندهید. این یک تجربه بی بدیل است که شما را از تمامی مسائل روزه مره جدا می کند و به اوج هیجان می برد.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید