شهر باستانی آموس مارماریس- ترکیه

شهر باستانی آموس مارماریس- ترکیه

مارماریس شهری گردشگری در ترکیه است، که سالانه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. این شهر عموماً به عنوان یک شهر تفریحی شناخته می شود اما مارماریس دارای مکان های باستانی زیادی است و جذابیت های تاریخی آن برای باستان دوستان خیره کننده است. شهر باستانی آموس در این دسته از جاذبه های مارماریس قرار می گیرد. در تور ترکیه برای بازدید از این شهر زیبا برنامه ریزی کنید و حتما به آن سری بزنید.

شهر آموس درمارماریس ترکیه

درباره شهر باستانی آموس

شهر آموس بقایایی از یک شهر باستانی زمان یونان باستان را در بر دارد که در قسمت بالایی تپه Asarcık واقع شده است و نمایی از خلیج مارماریس را به نمایش می گذارد. تاریخ ساخت این شهر به قرن 4 قبل از میلاد باز می گردد.

بر اساس اطلاعات بدست آمده در اطراف این شهر دیوار هایی وجود داشته است که دارای 5 برج مراقبت بوده اند و فقط یکی از آنها به خوبی به جا مانده است، خود دیوارهای شهر نیز در بعضی نقاط به خوبی باقی مانده و ارتفاعی در حدود 3 تا 4 متر دارند ولی در قسمت های جنوبی کاملا فرسایش یافته و از بین رفته است.

شهر آموس در تور مارماریس

دروازه ای در قسمت شمالی دیوارها وجود دارد که از اندازه بزرگ آن می توان حدس زد که دروازه اصلی شهر بوده است.

از کل این شهر در ترکیه، بقایای تئاتر، بهتر از هر مورد دیگری حفظ شده است. همچنین در قسمت غربی تئاتر، تعدادی از قطعات مجسمه های دایره ای شکل یا نیم دایره ای دیده می شود، که به نظر مجسمه های سلطنتی هستند. علاوه بر تئاتر، یک معبد کوچک با زیر بنای 6.8 ×13.8 متر وجود دارد. کتیبه های این معبد نشان می دهد معبد متعلق به الهه آپولو است. همچنین در قسمت های خارجی شهر آموس یعنی در بیرون دیوارها تعدادی مقبره سنگی وجود دارد که دارای کتیبه هایی هستند و همچنین قطعاتی از معماری برجسته نیز در اطراف آن ها دیده می شود گمان می رود این قسمت به عنوان گورستان شهر مورد استفاده قرا می گرفته است.

شهر آموس تور ترکیه

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید