مجسمه مصطفی کمال آتاتورک

مجسمه مصطفی کمال آتاتورک

ترکیه کشوری با جاذبه های گردشگری فراوان است که سالیانه تورهای زیادی ازآن بازدید می کنند. این جاذبه های گردشگری هرساله رو به افزایش است و بازدید از ترکیه به جهت اماکن دیدنی استانبول و یا جشنواره خرید استانبول گردشگران زیادی را جذب می کند. اما سفر به ترکیه غیر از شهر استانبول یا آنتالیا جاذبه های دیگری نیز در شهر مارماریس دارد که هر تور ترکیه می تواند برنامه ریزی خوبی برای بازدید از آن داشته باشد.

در تور ترکیه حتماً به نماد هایی از شخصیت تاثیر گذار این کشور یعنی مصطفی کمال آتاتورک برخواهید خورد. در اکثر شهرهای این کشور تندیس هایی از آتاترک دیده می شود.

تور مارماریس ترکیه و بازدید از دیدنی های ترکیه

مارماریس یکی از شهر های جذاب گردشگری ترکیه است که سالانه گردشگران زیادی داشته و در این شهر نیز مانند دیگر شهر ها نماد هایی از آتاتورک به چشم می خورد. در مارماریس مجسمه ای از کمال آتاترک قرار دارد که در نزدیکی دریای اژه واقع شده این مکان چشم انداز زیبایی از مناظر دریای اژه و رفت وآمد قایق ها و کشتی ها به نمایش می گذارد و محل خوبی برای پیاده روی در طول روز و حتی در پایان شب است.

مجسمه آتاتورک پشت به دریا و رو به شهر ساخته شده است و در اطراف او پرچم های ترکیه افراشته شده است. در زمان ها و مراسم های خاص، اطراف مجسمه با گل تزئین شده و در شب با چراغ های خاصی به جذابیت مجسمه افزوده می شود.

مجسمه آتاتورک ترکیه و مارماریس و جاهای دیدنی تور مارماریس

در اطراف مسیر پیاده روی صندلی هایی تعبیه شده که می توانید برای استراحت و یا تماشای امواج دریای اژه از آن استفاده کنید و لذت ببرید. همچنین این مکان محل خوبی برای قرارهای دوستانه به شمار می رود. در مسیر پیاده روی با رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید زیادی رو به رو می شوید که زمان زیادی شما را سرگرم خواهند کرد.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید