رود دالیان در مارماریس ترکیه

رود دالیان در مارماریس ترکیه

"رود دالیان" در منطقه شناخته شده ی مارماریس و در "سواحل جنوب غربی ترکیه" واقع شده است که زندگی در اطراف آن جریان دارد و مردم محلی به صورت روزانه در حال رفت و آمد در رودخانه دالیان هستند.

محیط زیست و سواحل مارماریس

در این قسمت از مارماریس تنوع زیستی زیادی وجود دارد و علاوه بر شاه ماهی و  ماهی Bass، لاکپشت های آبی کمیابی نیز در سواحل رودخانه زندگی می کنند. در سال 1988 این ناحیه به علت وجود لاکپشت های کمیاب، "ناحیه محافظت شده زیستی" اعلام شد و در زمان تخم گذاری لاکپشت ها یعنی از ماه می تا اکتبر بین ساعت های 8 شب تا 8 صبح بسته است.

 

رود دالیان در مارماریس

 

در سال 2011 منطقه دالیان و سواحل آن، توسط وبسایت هلندی Zoover،  به عنوان بهترین مقصد گردشگری اروپا اعلام شد.

اقتصاد ناحیه رود دالیان

از لحاظ اقتصادی، این ناحیه یک منطقه پردرآمد محسوب می شود و به علت دارا بودن طبیعت زیبا، از مناطق مهم گردشگری ترکیه به شمار می رود؛ علاوه بر درآمد گردشگری، مارماریس از زمین های کشاورزی بسیار حاصلخیزی برخوردار است و در گذشته کشاورزی پنبه در آن جریان داشته است که امروزه اکثراً جای خود را به درخت انار داده است.

کشاورزی و باغداری در این ناحیه فقط به پنبه و انار ختم نمی شود، بلکه انواع مرکبات و سبزیجات نیز در مارماریس کشت می شود. همه این محصولات در روز شنبه در بازار محلی ارائه می شود و کشاورزان مناطق اطراف رود دالیان نیز، برای عرضه محصولات خود در این مکان گرد هم می آیند.

 

رود دالیان در مارماریس

 

مقبره Lycian در نزدیکی شهر دالیان

از جاذبه های توریستی این منطقه، مقبره Lycian است که 400 سال قبل از میلاد مسیح، درون صخره ها و از سنگ تراشیده شده است. این مقبره در نزدیکی ساحل İztuzu و دهکده ای به همین نام قرار دارد.

هنگام بازدید از این منطقه می توانید از قایق های محلی برای گردش در طول رودخانه استفاده کنید و زمان صرف نهار یا شام به یکی از رستوران های محلی یا بین المللی این منطقه مراجعه نمایید، این رستوران ها در طول رودخانه و در ساحل آن به وفور یافت می شوند.

 

مقبره های لیسیان در مارماریس

 

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید