اسکله وان ترکیه جایی برای قدم زدن و آرامش

اسکله وان ترکیه جایی برای قدم زدن و آرامش

شهر وان در ترکیه که در نزدیکی مرز ایران قرار دارد، از شهرهای توریستی ترکیه محسوب می شود و به دلیل نزدیکی به ایران، بسیاری از تورهای گردشگری ترکیه بازدید از جاذبه های گردشگری وان ترکیه را در برنامه های کاری خود گنجانده اند. به طور کلی بهترین زمان برای رفتن به وان، شش ماه اول سال است که در این میان فصل بهار برای مسافرت به این شهر پیشنهاد می شود. این شهر کوچک اما توریستی، جاذبه های گردشگری زیادی از جمله قلعه وان، موزه وان و «اسکله وان» (Van Iskelesi) دارد. اسکله شهر وان از جاهای دیدنی وان ترکیه و منطقه ای تفریحی – گردشی در شهر وان است که جاذبه های گردشگری دیگری نیز در مجاورت آن وجود دارد.

تور وان و بازدید از اسکله وان

 هر تور وان ممکن است برنامه ای جهت راهنمایی و گردش مسافران خود به این منطقه داشته باشد؛ اینجا منطقه ای برای تفریح و سرگرمی که می تواند خاطرات فراموش ناشدنی برای شما به همراه داشته باشد. رفتن به اسکله و گشت و گذار در آن رایگان است و هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت. شما می توانید 1 الی 2 ساعت در اینجا قدم بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. کشتی های مختلفی به اسکله رفت و آمد دارند. اگر بر روی برخی از این کشتی ها عکسی از گربه دیدید تعجب نکنید زیرا گربه های وان معروف و به عنوان نماد این شهر ترکیه شناخته می شوند.

اسکله وان در تور گردشگری ترکیه

جاذبه های اطراف اسکله وان

در اینجا، علاوه بر اینکه می توانید از آب ها و مناظر دیدنی اطراف دریاچه وان لذت ببرید و از این منطقه تفریحی استفاده کنید، می توانید از سایر جاذبه های دیدنی اطراف نیز دیدن کنید:

شهر گواش (واقع در جنوب دریاچه وان) و گورستان سلجوقی که دارای سنگ قبرهای زیبا است و مقبره حلیمه خاتون نیز در آنجا قرار دارد، از دیگر جاهای دیدنی وان ترکیه هستند که در اطراف اسکله شهر وان می توان آن ها را دید.

به طور کلی در سفر به وان، گشت و گذار در اسکله در یک عصر یکشنبه و سپس رفتن به رستوران های مجاور آن و استفاده از غذاهای خوشمزه این رستوران ها، به تورهای وان و گردشگرانی که به شهر وان مسافرت می کنند پیشنهاد می شود.

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید