موزه شهر وان، موزه ای با اشیای ابتدای عصر آهن

موزه شهر وان، موزه ای با اشیای ابتدای عصر آهن

با گشت و گذار در شهر تاریخی وان که قدمت آن به 5000 سال پیش از میلاد مسیح می رسد، می توان میراث فرهنگی و تاریخ طولانی مدت این شهر ترکیه را به تصویر کشید. کلیساهای وان و «موزه وان» (Van museum) از جاهای دیدنی وان و نمونه هایی از تاریخ این شهر کهن هستند، مورد توجه تورهای گردشگری وان قرار دارند و هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کنند.

موزه وان در شهر ون

در موزه شهر وان چه اشیایی وجود دارد؟

در موزه شهر وان می توانید اشیای باستانی مربوط به دوران اوراتور و عثمانی را ببینید. اشیای باستانی اوراتور در واقع نماینده تمدن آناتولی شرقی است. برای افرادی که به آثار، اشیا و اسناد تاریخی علاقه مند هستند، بازدید از موزه وان می تواند جالب و به یاد ماندنی باشد. با توجه به اینکه مدت زمان بازدید از این موزه بیش از یک ساعت به طول نمی انجامد، توصیه می شود در سفر به وان حتما از این موزه نیز دیدن کنید.

موزه شهر وان در ترکیه

سالن های موزه وان ترکیه

 موزه وان دارای دو سالن است که باستان شناسی و قوم شناسی دوران اوراتور و عثمانی را به نمایش گذاشته است و به طور کلی اشیایی که در این مجموعه دیده می شود مربوط به ابتدای عصر آهن است.

در سالن باستان شناسی، ابزار ابسیدین و ابزار استخوانی که در حین حفاری ها در شهرک های پیشاورانه Kızdamı وTilki Tepe  یافت شده است، به نمایش گذاشته شده، همچنین نمونه هایی از سرامیک متعلق به فرهنگ هزاره سوم و سرامیک های تزئین شده از هزاره دوم در این سالن دیده می شود.

در سالن قوم شناسی این مجموعه می توان زیور آلات، جعبه های تنباکو، گردنبند و سکه هایی از دوره های مختلف را دید.

سنگ قبرهایی به شکل گوسفند و قوچ مربوط به دوران آق قویونلو و قرا قویونلو در بخش شرقی موزه و در باغ به نمایش گذاشته شده است. همچنین در این قسمت مجسمه ای از پیروزی اوراتور و خدای اورارتور دیده می شود.

سنگ قبرهایی به شکل قوچ و گوسفند در موزه وان

موزه وان

موجودی باستان شناسی و قوم شناسی موزه وان ترکیه

33749 قطعه در مجموع با 14568 آثار باستان شناسی که در سالن باستان شناسی قرار داده شده است.

 920 قطعه یا آثار موزه مربوط به قوم شناسی است که در سالن قوم شناسی قرار داده شده که شامل 17806 سکه، 3 عدد لوح، 338 مهر و موم و 114 نسخه خطی می باشد.

موزه وان از جاذبه های گردشکری ترکیه

ساعت کار و آدرس موزه وان

علاقه مندان می توانند هر روز بجز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 8:00 تا 17:00 (5 عصر) از موزه که در محله Yalı  واقع شده است دیدن کنند.

Address: Yalı Mahallesi, Van Kalesi 1. Sk., 65140 İpekyolu/Van, Turkey.

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید