یدی کلیسه یا هفت کلیسا عبادتگاهی باستانی در شهر وان

یدی کلیسه یا هفت کلیسا عبادتگاهی باستانی در شهر وان

کلیساها از جاهای دیدنی وان ترکیه هستند؛ کلیسای صلیب مقدس، کلیسای ارمنی کارماراوانک و «کلیسای یدی کلیسه» یا «هفت کلیسا» (Yedi Kilise) را می توانید در شهر تاریخی – توریستی وان پیدا کنید. بازدید از هر یک از این عبادتگاه ها ممکن است در برنامه تور وان گنجانده شده باشد. هفت کلیسا در پای کوهی به نام کوه اریک و در روستایی به نام یوکاری (Yukari) واقع شده است که فاصله تا بخش مرکزی شهر وان حدود 10 کیلومتر است. روستای یوکاری خود دو بخش دارد: بخش پایینی و بخش بالایی که کلیسا در بخش بالایی روستا قرار دارد. اگر به صورتی شخصی به وان مسافرت کردید، جهت دسترسی به این صومعه می توانید خود را با تاکسی به آنجا برسانید.

یدی کلیسه یا هفت کلیسا در وان ترکیه

از بخش پایینی روستای یوکاری تا بخش بالایی روستا فاصله حدود 3 کیلومتری وجود دارد، بنابراین، از راننده تاکسی بخواهید تا شما را به بخش بالایی روستا برساند؛ هزینه استفاده از تاکسی حدود 30 لیر ترکیه می باشد. پس از رسیدن به صومعه ممکن است با درهای بسته و قفل شده مواجه شوید، در این صورت جای نگرانی نیست، می توانید از خانواده ای که در همسایگی این عبادتگاه کهن زندگی می کنند خواهش کنید تا در را برای شما باز کنند.

درباره هفت کلیسا یا یدی کلیسه شهر وان

زمانی که وارد این صومعه باستانی می شوید، با نقاشی و حکاکی های منحصر به فردی مواجه خواهید شد که در نوع خودش جالب است. این عبادتگاه از جمله کلیساهایی است که در آن شمع روشن می کردند و استفاده از شمع روشن یک سنت رایج آن زمان در حین عبادت بود که این خود منعکس کنندۀ اهمیت این کلیسا است. با تمام این اوصاف، به دلیل اینکه آنچنان که باید و شاید، رسیدگی های لازم به این مجموعه صورت نگرفته، وجهۀ اولیه خود را از دست داده است، با این حال زمانی که در این مکان قرار می گیرید، حسّ خاصی خواهید داشت!

یدی کلیسه یا هفت کلیسای وان ترکیه از بخش های مختلفی ساخته شده است: 5 کلیسا که در یک گروه (گروه اول) جای دارند، یک کلیسای جداگانه دیگر و یک کتابخانه. قدیمی ترین صومعه مربوط به قرن هشتم است که در گروه اول قرار دارد. در اینجا صومعه ای نیز به نام کلیسای مریم مقدس وجود دارد که شکل ظاهری آن به صورت مستطیل است و در سال های 1003 - 1021 ساخته شده بود.

کلیسای ارمنی در وان ترکیه

موقعیت مکانی هفت کلیسا

ترکیه، شهر وان، 10 کیلومتری بخش مرکز شهر وان، روستای یوکاری (yukari).

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید