یدی کلیسه یا هفت کلیسا، از جاهای دیدنی وان ترکیه

یدی کلیسه یا هفت کلیسا، از جاهای دیدنی وان ترکیه

کلیساها از جاهای دیدنی وان ترکیه هستند؛ کلیسای صلیب مقدس، کلیسای ارمنی کارماراوانک و «کلیسای یدی کلیسه» یا «هفت کلیسا»Yedi Kilise) ) را می توانید در شهر تاریخی – توریستی وان پیدا کنید. بازدید از هر یک از این کلیساها ممکن است در برنامه تور وان گنجانده شده باشد. فاصله یدی کلیسه یا هفت کلیسا تا بخش مرکزی شهر وان حدود 10 کیلومتر است. این کلیسا در روستایی به نام یوکاری (yukari) واقع شده است؛ روستای یوکاری خود دو بخش دارد: بخش پایینی و بخش بالایی که کلیسا در بخش بالایی روستا قرار دارد. اگر به صورتی شخصی به وان مسافرت کردید، جهت دسترسی به این کلیسا می توانید خود را با تاکسی به آنجا برسانید.

یدی کلیسه یا هفت کلیسا در وان ترکیه

از بخش پایینی روستای یوکاری تا بخش بالایی روستا فاصله حدود 3 کیلومتری وجود دارد، بنابراین، از راننده تاکسی بخواهید تا شما را به بخش بالایی روستا برساند؛ هزینه استفاده از تاکسی حدود 30 لیر ترکیه می باشد. پس از رسیدن به کلیسا ممکن است با درهای بسته و قفل شده مواجه شوید، در این صورت جای نگرانی نیست، می توانید از خانواده ای که در همسایگی کلیسا زندگی می کنند خواهش کنید تا در را برای شما باز کنند.

زمانی که وارد یدی کلیسه می شوید، با نقاشی و حکاکی های منحصر به فردی مواجه خواهید شد که در نوع خودش جالب است. یدی کلیسا از جمله کلیساهایی است که در آن شمع روشن می کردند و استفاده از شمع روشن یک سنت رایج آن زمان در حین عبادت بود که این خود منعکس کنندۀ اهمیت این کلیسا است. با تمام این اوصاف، به دلیل اینکه آنچنان که باید و شاید، رسیدگی های لازم به این کلیسا صورت نگرفته، وجهۀ اولیه خود را از دست داده است، با این حال زمانی که در این مکان قرار می گیرید، حسّ خاصی خواهید داشت!

کلیسای ارمنی در وان ترکیه

 

بخش های مختلف هفت کلیسا در وان ترکیه

یدی کلیسه یا هفت کلیسای وان ترکیه از بخش های مختلفی ساخته شده است: 5 کلیسا که در یک گروه (گروه اول) جای دارند، یک کلیسای جداگانه دیگر و یک کتابخانه. قدیمی ترین کلیسا مربوط به قرن هشتم است که در گروه اول قرار دارد. در اینجا کلیسایی نیز به نام کلیسای مریم مقدس وجود دارد که شکل ظاهری آن به صورت مستطیل است.

موقعیت مکانی هفت کلیسا در شهر وان

ترکیه، شهر وان، 10 کیلومتری بخش مرکز شهر وان، روستای یوکاری (yukari).

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید