لذت غواصی در جزیره ماله کشور مالدیو

لذت غواصی در جزیره ماله کشور مالدیو

غواصی از جمله تفریحات رایج در شهرهای توریستی نزدیک به دریاهاست؛ غواصی در دیدیم ترکیه و در ساحل دریای اژه یا غواصی در دریاهای جزیره ماله کشور مالدیو! آتول ها یا صخره های مرجانی شمال ماله، پایتخت مالدیو، نه تنها از مناطق دیدنی مالدیو هستند، بلکه سواحل آن نیز بهترین منطقه برای «غواصی در دریاهای ماله» به شمار می روند. سواحل مرجانی رنگارنگ، مانتا رِی ها، لاشه های کشتی های غرق شده در اعماق و دریای زیبا و آرام، همه چیز را برای غواصی در شمال ماله فراهم و جذاب کرده است. یک کشتی سنگاپوری که در سال 1981 و در عمق 328 فوتی یا 100 متری دریا غرق شده بود یکی دیگر از عواملی است که سبب شده تا سواحل شمالی ماله به عنوان محبوب ترین مکان برای غواصی انتخاب شود. در حال حاضر، این کشتی غرق شده را می توان در اعماق 12 متری (39 فوت) تا 35 متری (115 فوت) دریا دید که با لایه ای از مرجان ها پوشیده شده و قورباغه ها و لاکپشت ها  در قسمت های مختلف آن دیده می شود.

غواصی در دریای ماله از تفریحات مالدیو

جنوب شرق دریای ماله بهترین مکان غواصی

گردشگران و علاقه مندان، برای شیرجه و غواصی باید به جنوب شرق منطقه بروند؛ زیرا در آنجا رشد صخره های مرجانی رنگارنگ از عمق 12 متری (39 فوتی) آغاز می شود و در نتیجه برای شیرجه و غواصی با مشکلی مواجه نخواهند شد. ماه می تا اکتبر بهترین زمان دیدن مانتا رِی ها در حین غواصی در جزیره ماله کشور مالدیو است. یکی از ویژگی های خوب این منطقه آن است که افراد در هر سطحی که باشند، چه مبتدی و چه پیشرفته، می توانند به راحتی غواصی کنند، زیرا تنوع اندازه مرجان ها به قدری است که این امکان را برای همه افراد ایجاد کرده است.

پایگاه های غواصی در دریاهای شمال ماله

با توجه به اینکه جزایر شمال ماله از جاذبه های دیدنی و توریستی مالدیو هستند و مراجعه تورها و گردشگران به این منطقه همواره برقرار است، مقرهایی مخصوص غواصی راه اندازی شده است که در اینجا سه تا از معروف ترین آن ها معرفی شده است.

  • آنگسانا (Angsana): غواصان در این پایگاه غواصی لاکپشت ها، سگ دریایی، مانتاها، صخره های مرجانی و ... را مشاهده خواهند کرد. ویلاهای ساحلی، رستوران در فضای آزاد، اسپا، ماساژ، گشت زدن با دلفین ها، فعالیت های حفاظت طبیعی از محیط دریا، قایق رانی و ماهیگیری نیز از دیگر خدماتی است که در سایت غواصی آنگسانا مراجعه کنندگان می توانند از آن ها بهره ببرند.

جاذبه های دیدنی کشور مالدیو، آنگسانا

  • جزیره باندوس مالدیو (Bandos Island Resort): این پایگاه غواصی که در شمال جزایر مرجانی ماله قرار دارد، خدماتی مانند اسپا، ماهیگیری، گشت و گذار و کروز با دلفین ها، ماهیگیری شبانه و غیره به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد. آسمان آفتابی، تالاب فیروزه ای و سواحل ماسه ای سفید از ویژگی های این پایگاه غواصی می باشد.

پایگاه غواصی در جزیره باندوس

  • بانیان تری وَبنفارو (Banyan Tree Vabbinfaru): بانیان تری یک پایگاه غواصی در جزیره ای خصوصی در جزایر شمال ماله است که علاوه بر غواصی، فعالیت هایی مانند اسپا، ورزش های آبی و فعالیت های حفاظت از منابع طبیعی در آنجا انجام می شود. استخرهای خصوصی و دوش در فضای باز وجود دارد و غواصان در زمان غواصی در آب های کم عمق این بخش از جزیره ماله با انواع نرم تنان و حلزون ها، مرجان ها و بیش از 1000 گونه ماهی مواجه خواهند شد.

پایگاه غواصی در دریای ماله از جاذبه ها و تفریحات مالدیو

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید