بنای یادبود سونامی در ماله

بنای یادبود سونامی در ماله

بناهای یادبود را می توان در بسیاری از کشورهای دنیا، به ویژه کشورهایی که دچار سوانح طبیعی بزرگ و یا جنگ شده بودند دید. تسیتسرناکابرد در ارمنستان و «بنای یادبود سونامی» (Tsunami Monument at Male) در مالزی نمونه هایی از آن ها هستند. بنای یادبود سونامی در قسمت جنوب شرقی ماله، پایتخت مالدیو و در Boduthakurufaanu Magu ساخته شده و در واقع یک سازه نمادین است که به یاد قربانیان سونامی که در دسامبر سال 2004 رخ داد، ساخته شد. در آن سال زمین لرزه ای زیر دریایی به بزرگی 9.1 تا 9.3 درجه در سوماترا رخ داد که موجب بالا آمدن امواج دریا تا ارتفاع 100 فوت شد؛ سریلانکا، مالدیو، تایلند، اندونزی و هند از جمله کشورهای آسیب دیده از این فاجعه طبیعی بودند.

سازه یادبود سونامی در محلی ساخته شده که به دلیل آرامشی که دارد مردم آن را برای استراحت و قدم زدن انتخاب می کنند و از این آرامش توأم با صدای دلنشین امواج ساحل لذت می برند. استراحت، پیاده روی و گشت و گذار در این محل توأم با نوشیدن نوشیدنی یا صرف یک وعده غذایی می تواند مکمل یک روز به یادماندنی باشد. اینجا محلی عالی برای افرادی است که به عکاسی در لحظه طلوع یا غروب خورشید علاقه مند هستند.

بنای یادبود سونامی از جاذبه های دیدنی ماله

بنای یادبود سونامی در ماله به دلایل زیر به عنوان یکی از جاهای دیدنی مالدیو مورد بازدید گردشگران و تورهای مالدیو قرار دارد.

  • طراحی جالب و جذاب بنای یادبود.
  • مکانی عالی برای خنک شدن در روزهای گرم مالدیو.
  • محلی مناسب برای استراحت یا قدم زدن.
  • یکی از آرام ترین اماکن مالدیو.

طراحی  بنای یادبود سونامی در ماله

طراحی بنای یادبود نشان دهنده جنبه های مختلف سونامی سال 2004 در مالدیو است که باعث مرگ بسیاری از مالدیوی ها شد؛ بسیاری از خانه ها، ساختمان ها و کسب و کار ها در آن سال نابود شدند. گوی ها یا توپ های کوچک از جنس فولاد که در این سازه دیده می شود، نماد زنجیره ای از بیست جزیره مرجانی کشور مالدیو است؛ این گوی های فولادی دور تا دور یک محورعمودی از جنس آهن پیچیده شده و بالا رفته است و هر کدام نماینده زندگی از دست رفته قربانیان سونامی، همراه با نام آن ها  است که بر روی گوی حک شده است.

بنای یادبود سونامی از جاهای دیدنی مالدیو

آدرس و نحوه دسترسی به بنای یادبود سونامی

Address: Thin Ruh Park, Boduthakurufaanu Magu, Malé, Maldives.

برای دسترسی به این منطقه می توانید در ایستگاه اتوبوس Hulhumale، اتوبوس های شماره 402 و 403 را سوار شده و در ایستگاه Adi Park Bus پیاده شوید.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید