پیست اسکی دبی، بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان

پیست اسکی دبی، بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان

دبی با جاذبه های گردشگری متنوّع و مدرنی که دارد، از جمله شهرهایی است که در جذب گردشگر بسیار موفق عمل کرده است و به همین دلیل تور دبی در زمره پر طرفدار ترین تورهای گردشگری آسیا به شمار قرار دارد. یکی از جاذبه های دیدنی دبی «پیست اسکی سرپوشیده و مصنوعی دبی» (Ski Dubai) می باشد که در مرکز خرید "مول امارات" واقع شده است. در گرمای 50 درجه دبی، این امکانات بی نظیر جذب توریست را دو چندان کرده است.

پیست اسکی دبی

دمای محوطۀ داخلی پیست اسکی دبی از  30- تا 3 درجه سانتی گراد متغیر است. در یک شبانه روز در این پیست حدود 30 تن برف از آسمان مصنوعی آن به زمین می بارد. این سالن قابلیت برگزاری مسابقات را در فصول گرم نیز دارد. در سفر به این شهر حتماً از این مجموعه تفریحی دبی دیدن نمایید. در کشوری که بارش سالانه برف صفر است، وجود چنین پیست اسکی بزرگی بسیار جالب و حیرت آور است و تعجبی ندارد که پیست مصنوعی اسکی دبی، در زمره پر طرفدارترین و پر بازدیدترین مقاصد گردشگری و جاذبه های گردشگری دبی در امارات متحده عربی باشد.

ویژگی های پیست اسکی مصنوعی دبی

  • بزرگ ترین پیست اسکی مصنوعی جهان است.
  • بزرگ ترین یخچال مصنوعی دنیا را دارد.
  • 5 مسیر اسکی به طول 400 متر در آن وجود دارد.
  • نقطه شروع و پایان این پیست اسکی به اندازه ارتفاع یک ساختمان 20 طبقه است.
  • 6000 تن برف سفید و تمیز در پیست اسکی مصنوعی دبی وجود دارد.

پیست اسکی مصنوعی در دبی

 

چگونگی تولید برف مصنوعی در پیست مصنوعی اسکی دبی

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش آید که چطور ممکن است روزانه حجم عظیمی از برف در این پیست اسکی مصنوعی تولید شود! لازم است بدانید این برف ها با فن آوری های مهندسی و شیمی تولید می شود؛ بر روی سقف پیست، برف پاش هایی نصب شده است، این برف پاش ها چند کاره هستند و علاوه بر پاشیدن برف، قطرات ریز آب را نیز در هوا اسپری می کنند و بعد از آن، ذرات بسیار ریزی از یخ که با چشم غیر مصلح دیده نمی شود را در فضا پخش می کنند.

 

امتیاز 4.60از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید