لذت قایق سواری در نهر دبی

لذت قایق سواری در نهر دبی

اگر نخستین بار است که سفر به دبی را تجربه می کنید فراموش نکنید که بازدیدی هم از جاذبه دیدنی «نهر دبی» (Dubai Creek) داشته باشید. این رود همانند فواره های دبی، از جاذبه های توریستی – گردشگری است که معمولاً در برنامه های تور گردشگری دبی گنجانده می شود. اولین ورودی این نهر به سرزمین اصلی دبی، در امتداد منطقه کرنیش دیره و الرأس دبی شرقی و در امتداد منطقۀ الشینداقا در دبی غربی می باشد.

جاذبه های گردشگری دبی، نهر دبی

تاریخچۀ نهر دبی

این رود که در امتداد منطقه بر دبی قرار دارد، شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است: منطقه دیره و منطقه بر دبی. در قرن 19 میلادی توسط سلسلۀ آل مکتوم زندگی در اطراف این رود رونق گرفت و در اوایل قرن بیستم، از آن به عنوان یک بندرگاه کوچک استفاده می شد و تا کنون به عنوان عنصری مهم در ایجاد موقعیت تجاری و تنها بندرگاه درون شهری، نقش مهمی در دبی ایفا کرده است. این رود در یونان باستان به نام "زارا" نامیده می شد.

جاذبه های گردشگری دبی، نهر دبی

قایق سواری

آب این رودخانه شور بوده و باشگاه قایق رانی دبی بر روی آب های این رود راه اندازی شده است. گردشگران می توانند از قایق هایی که در این رود لنگر انداخته اند استفاده کنند؛ این قایق ها، قایق های قدیمی هستند که برای گردشگران بازسازی شده اند؛ علاوه بر این، نوعی قایق چوبی به نام «ابرا» نیز در این نهر وجود دارد که در صورت تمایل، گردشگران می توانند از آن استفاده کنند. این قایق های چوبی، نوع سنتی قایق های بادبانی عربی هستند. بسیاری از تورهای دبی از کشتی های این رودخانه به صورت شام کروز استفاده می کنند؛ در هر صورت پیشنهاد می شود شما هم گشت و گذار با قایق در این رود را در برنامه مسافرتی خود به دبی قرار دهید.

جاذبه های گردشگری دبی، نهر دبی

آدرس نهر دبی و دسترسی به آن

 می توانید از چهار ایستگاه خود را به اینجا برسانید: دو ایستگاه در سمت دیرا و دو ایستگاه سمت بور دبی قرار دارد. بهترین زمان پیشنهادی برای رفتن به این جاذبه توریستی صبح ها یا اواخر ساعات عصر است زیرا در غیر این صورت ممکن است گرمای هوا آزار دهنده باشد. از این رودخانه می توانید به تماشای کاخ ها، مساجد و دیگر جاذبه های گردشگری دبی مانند گلد سوک (Gold Souk) روستای میراث دبی بنشینید. از جمله معروف ترین سازه های موجود در پیرامون این رود می توان به برج دوقلوی دیره، برج نهر دبی، شرایتون دبی کریک، بانک ملی و اتاق بازرگانی اشاره کرد.

Address: Mashraf Building, Dubai, United Arab Emirates.

امتیاز 4.83از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید