موزه دبی آینه امارات قدیم

موزه دبی آینه امارات قدیم

علاوه بر مسجد جمیرا در شهر دبی که یکی از جاهای دیدنی دبی و امارات متحده عربی محسوب می شود «موزه دبی» (Dubai Museum) نیز از دیگر جاذبه های بارز تاریخی و گردشگری دبی به شمار می رود. اگر سفری به این شهر توریستی و پر بازدید داشتید، از موزه دبی نیز دیدن نمایید. این جاذبه گردشگری دبی در سال 2007 روزانه به طور متوسط 1800 بازدید کننده داشت و بازدید از آن برای افرادی که به تاریخ علاقه مند هستند می توان جالب باشد.

موزه دبی از اماکن دیدنی دبی

تاریخچه موزه دبی

این موزه در سال 1971 در محوطه یک قلعه به نام قلعه آل فهیدی (Al-Fahidi Fort)  دایر شد. قلعه آل فهیدی در سال 1787 میلادی همانند تمام قلعه ها برای محافظت از شهر دبی بنا شده بود؛ علاوه بر حفاظت از شهر، این قلعه محل اقامت خانواده ها نیز بوده است. این بنا در سال 1970 با هدف استفاده به عنوان موزه، مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون از برترین موزه های شهر دبی به شمار می رود.

موزه دبی نمایی از گذشته امارات

اگر می خواهید نمایی از زندگی روزمره مردم قدیم امارت را در ذهن تان به تصویر بکشید، از موزه دبی دیدن کنید؛ یک بازار شلوغ، مدرسۀ اسلامی، زندگی صحرا نشینی در شب و زندگی ماهی گیران از جمله نماهایی است که در بازدید از این موزه در ذهن تان پرورانده می شود. علاوه بر این ها، در بخش باستان شناسی، ظروف سفالی، اسلحه ها و سکه هایی که به هزاره سوم قبل از میلاد مسیح متعلق دارند نیز دیده می شود.

در حیاط قلعه آل فهیدی که موزه در محوطه آن دایر است، چند قایق سنتی نیز وجود دارد. در بخش زیرین طبقه همکف، تعدادی نمایشگاه و شهر فرنگ بر پا شده است که آثار کشف شده ای مانند گورهای قدیمی 3000 و 4000 ساله در آن به نمایش گذاشته شده است؛ این آثار مربوط به منطقه باستان شناسی القصیص (Al Qusais) می باشد.

موزه دبی از جاهای دیدنی شهر دبی

ساعت بازدید و آدرس موزه دبی

ساعت بازدید ا ز این جاذبه گردشگری دبی هر جمعه ها 14:30 تا 20:30 و در بقیه روزهای هفته 8:30 تا 20:30 است.

Address: Al Fahidi St | Al Fahidi Fort, Bur Dubai, Dubai, United Arab Emirates

تلفن: +971 4 353 1862

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید