یک روز خنک در وایلد وادی پارک آبی دبی

یک روز خنک در وایلد وادی پارک آبی دبی

«وایلد وادی» (Wild Wadi) یکی از پارک های آبی دبی می باشد که در فوریه سال 1998 در منطقه جمیرا افتتاح شد. تم این پارک بر اساس افسانه های قومی و اجدادی عربی طراحی شده است. در این پارک 30 نوع سرسره شگفت انگیز وجود دارد که همگی سبب بالا رفتن آدرنالین خون شما خواهند شد! علاوه بر این، بخش هایی از مجموعه نیز به اسلایدهای آرام اختصاص داده شده تا بدین ترتیب پوشش دهنده خواسته های تمام افراد در تمام سنین باشد. یک روز خنک در این پارک آبی دبی می تواند شما را از گرمای این شهر توریستی رها کند.

پارک آبی وایلد وادی در دبی

سواری های پارک آبی وایلد وادی دبی

در سفر به دبی با گذراندن یک روز فوق العاده در این مجموعه تفریحی به اوج هیجان و خنده برسید. کوچه خشم (masterblasters ،(Wipeout و Riptiderate از بخش های هیجان انگیز این مجتمع تفریحی هستند. Jumeirah Sceirah سریع ترین و بلندترین و هیجان انگیزترین سواری است که بجز آمریکای شمالی، تنها در این پارک آبی وجود دارد؛ از این رو، طرفداران زیادی هم دارد و همواره یکی از گزینه هایی است که افراد اهل هیجان و شیطنت آن را انتخاب می کنند.

1- جمیرا سیرا

جمیرا سیرا (Jumeirah Sceirah) در ارتفاع 32 متری قرار دارد. برای استفاده از این اسلاید، باید از طریق پله ها به بالای برج بروید، سپس به اتاقک مخصوص رفته و منتظر بمانید تا شمارش معکوس آغاز شود؛ وقتی شمارش معکوس به صفر رسید، ناگهان دربی که زیر پای شماست باز می شود و شما با سرعت زیاد، به اندازه 120 متر به سمت پایین پرت می شوید. جمیرا سیرا به صورت یک جفت در کنار هم است تا بتوانید این اسلاید پر هیجان را با دوستانتان تجربه کنید.

اسلاید جمیرا سیرا در پارک آبی وایلد وادی دبی

2- برج سرج

برج سرج (Burj Surj) نیز یکی از بخش های ماجراجویانه این مجتمع تفریحی است. در این قسمت شما سوار یک کاسه بزرگ می شوید، در داخل آن می نشینید و کاسه در حالی که در حال چرخش است، در رودخانه ای شیب دار به سمت پایین حرکت می کند، گاهی نیز کاسه ای که در ان نشسته اید پرت می شود و در نهایت به داخل یک استخر سقوط خواهید کرد. تنها پارک آبی که در بخش برج سرج معروف، دارای دو کاسه است، پارک آبی وایلد وادی دبی است.

برج سرج از اسلایدهای جذاب پارک آبی وایلد وادی دبی

3- موج سواری

موج سواری در شبیه ساز موج نیز یکی از بخش های جذاب این مجموعه آبی است. این بخش طوری طراحی شده است که شما به طور سینه خیز بر روی یک سطح صاف بر روی امواجی که به طور مصنوعی ایجاد شده اند سواری می کنید.

موج سواری در پارک آبی دبی، پارک وایلد وادی

اگر می خواهید هیجان کمتری را تجربه کنید، بهتر است "خلیج موج شکن" یا همان Breakers Bay را امتحان کنید؛ همچنین می توانید رودخانه تنبل Journey را امتحان کنید و در امتداد آن به صوت شناور باقی بمانید. در بیشتر پارک های آبی، یک رودخانه تنبل وجود دارد اما پارک آبی وایلد وادی دبی دو رودخانه تنبل دارد: Juha’s Journey و Flood River lazy.

4- خلیج موج شکن

خلیج موج شکن (Breakers Bay) یکی از اسلایدهایی است که در آن از هیجان زیاد خبری نیست؛ اینجا فقط آرامش است و آرامش! در این بخش امواج بزرگ استخر به آرامی شما را نوازش می کند.

خلیج موش شکن از بخش های آرام پارک آبی وایلد وادی دبی

5- رودخانه تنبل جانز جورنی

جانز جورنی (Juha’s Journey) یکی از رودخانه های تنبل پارک وایلد وادی، به طول 360 متر است که برای کودکان نیز مناسب می باشد؛ برای استفاده از این بخش، شما یا کودکان تان در داخل یک تیوب می نشینید و این مسیر 360 متری را به صورت شناور طی می کنید و در طول مسیر، از مناظر اطراف لذت می برید. بعد استفاده از اسلایدها و سرسره های هیجان انگیز، Juha’s Journey انتخاب خوبی است تا در کنار کودکان یا خانواده خود کمی استراحت و آرامش داشته باشید.

جانز جورنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

6- رودخانه تنبل شناور وایلد وادی دبی

رودخانه تنبل شناور (Flood River lazy) هم یکی از رودخانه های تنبل این پارک آبی است اما تفاوت آن با جانز جورنی در امواج مصنوعی است که طی سفرتان در امتداد رودخانه ایجاد می شود. بنابراین، رودخانه تنبل شناور نسبت به جانز جورنی کمی هیجان بخش تر است.

رودخانه تنبل شناور در پارک آبی وایلد وادی دبی

در بیشتر پارک های آبی مثل پارک آبی باکو و پارک آبی تفلیس گرجستان بخش هایی مخصوص کودکان وجود دارد. در اینجا نیز برای بچه ها قسمت هایی وجود دارد؛ Juha’s Dhow و Lagoon از جمله این بخش هایی هستند که به طور خاص برای کودکان طراحی شده اند. علاوه بر این، بیش از 10 فعالیت و تفریح آبی این پارک آبی دبی، ویژه بچه ها ساخته شده است تا خانواده ها با اطمینان کامل کودکان شان را به آنجا ببرند.

پارک آبی وایلد وادی دبی از جاذبه های دبی

یکی از ویژگی های وسایل تفریحی و سرسره های این پارک آبی، این است که بسیاری از اسلایدها و وسایل به هم مرتبط و متصل هستند و در بسیاری موارد، نیازی به بیرون آمدن از آب و رفتن به اسلاید دیگر نیست.

پارک آبی واید وادی از جاذبه های گردشگری دبی

ویژگی های وایلد وادی پارک آبی دبی

  • وایلد وادی یک پارک روباز است.
  • امکان سرد و گرم کردن آب در فصل های مختلف وجود دارد.
  • تعداد زیادی سره سره و همچنین ماشین های موج سواری مصنوعی در این پارک آبی وجود دارد.
  • بزرگ ترین و بلند ترین سرسرۀ آبی جهان خارج از محدوده آمریکای شمالی، در این مجموعه وجود دارد.
  • آبشاری به ارتفاع 18 متر در جلوی درب ورودی این مجتمع تفریحی وجود دارد.
  • 2 مغازه اسنک و فست فود، 3 رستوران و دو مغازه برای فروش هدیه، سوغات، جلیقه و لباس شنا موجود است.

بستنی و دسر در پارک آبی وایلد وادی دبی

شرایط و ضوابط پارک وایلد وادی دبی

ورود به این پارک برای کودکان 2 سال و کوچک تر رایگان است. علاوه بر این، ورود برای کودکان کوتاه تر از 1.1 متر رایگان است، هزینه بلیط ورودی به پارک آبی وایلد وادی دبی برای بچه های بلندتر از 1.1 متر همانند بلیط بزرگسالان خواهند بود.

سواری ها، جاذبه ها و سرگرمی های این پارک آبی دبی، ممکن است به دلیل بازسازی، ظرفیت، تغییرات فصل و یا رویدادهای خاص بسته شود و همچنین در ساعت کاری پارک تغییراتی ایجاد شود؛ بنابراین، پیش از آنکه مراجعه حضوری به پارک داشته باشید، اطلاعات لازم را کسب کنید.

در زمان ورود به پارک، همراه داشتن اجسام شیشه ای و تیز و همچنین دوربین های عکاسی حرفه ای ممنوع است. شما می توانید یک بطری آب خوردن به همراه داشته باشید.

استعمال سیگار فقط در قسمت هایی که برای این امر تدبیر شده است، مجاز می باشد.

همانند پارک آبی رامایانا، در اینجا نیز هنگام ورود به شما یک دستبند ضد آب داده می شود که برای استفاده از آیتم های مختلف پارک و همچنین رستوران ها، آن را شارژ کرده و به صورت یک کارت اعتباری از آن استفاده می کنید.

پارک آبی دبی، پارک آبی وایلد وادی

ساعت کار و مدت زمان بازیدی از پارک وایلد وادی

رفتن به وایلد وادی می تواند تجربه ای هیجان انگیز و به یاد ماندی باشد. میانگین مدت زمانی افراد معمولاً در اینجا سپری می کنند 2 الی 8 ساعت است؛ با این حال، این تایم در افراد مختلف متغبیر است و می تواند کمتر یا بیشتر نیز باشد. توجه داشته باشید برای ورود، مستلزم پرداخت بلیط هستید و هزینه بازدید از این مجموعه تفریحی در سطح بالا یعنی گران قیمت قرار می گیرد. ساعت کاری این پارک آبی دبی هر روز 10:00 تا 18:00 است.

چگونه به پارک آبی وایلد وادی برویم؟

در صورتی که با تورهای گردشگری به دبی سفر می کنید، اگر رفتن به این مجموعه تفریحی در برنامه تور شما باشد که مشکلی برای رفتن به آنجا نخواهید داشت، اما اگر خودتان به صورت شخصی مسافرت خواهید کرد، به خاطر داشته باشید که می توانید از طریق خیابان جمیرا به وایلد وادی برسید.

آدرس

آدرس وایلد وادی دبی کجاست؟ خیابان جمیرا، کنار برج العرب.

Address: Jumeirah Street, Next to Burj Al Arab، Jumeirah 2 - Dubai - United Arab Emirates.

مطالعه مطلب ویزای دبی اطلاعات مفیدی را در مورد روادید این کشور در اختیارتان قرار می‌دهد.

امتیاز 4.62از 5 (13 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید