یک روز خنک در پارک آبی وایلد وادی دبی

یک روز خنک در پارک آبی وایلد وادی دبی

«وایلد وادی» (Wild Wadi) به معنای رودخانۀ وحشی، یکی از پارک های آبی دبی و یکی از جاذبه های توریستی امارات متحدۀ عربی می باشد که در فوریه سال 1998 در منطقه جمیرا دبی افتتاح شد. تم این پارک بر اساس افسانه های قومی و اجدادی عربی طراحی شده است. در مسافرت خود به دبی با گذراندن یک روز فوق العاده در پارک وایلد وادی دبی به اوج هیجان و خنده برسید. در پارک آبی وایلد وادی دبی، 30 سواری شگفت انگیز وجود دارد که همگی سبب بالا رفتن آدرنالین خون شما خواهند شد! علاوه بر این، بخش هایی از پارک آبی نیز به اسلایدهای آرام اختصاص داده شده تا بدین ترتیب پوشش دهنده خواسته های تمام افراد در تمام سنین باشد. یک روز خنک در پارک آبی واید وادی دبی می تواند شما را از گرمای این شهر توریستی رها کند.

پارک آبی وایلد وادی در دبی

سواری های پارک آبی وایلد وادی دبی

کوچه خشم (masterblasters ،(Wipeout و Riptiderate از بخش های هیجان انگیز این مجتمع تفریحی هستند. Jumeirah Sceirah سریع ترین و بلندترین و هیجان انگیزترین سواری است که بجز آمریکای شمالی، تنها در این پارک آبی دبی وجود دارد؛ از این رو، طرفداران زیادی هم دارد و همواره یکی از گزینه هایی است که افراد اهل هیجان و شیطنت آن را انتخاب می کنند.

جمیرا سیرا

جمیرا سیرا (Jumeirah Sceirah) در ارتفاع 32 متری قرار دارد. برای استفاده از این اسلاید، باید از طریق پله ها به بالای برج بروید، سپس به اتاقک مخصوص رفته و منتظر بمانید تا شمارش معکوس آغاز شود؛ وقتی شمارش معکوس به صفر رسید، ناگهان دربی که زیر پای شماست باز می شود و شما با سرعت زیاد، به اندازه 120 متر به سمت پایین پرت می شوید. جمیرا سیرا به صورت یک جفت در کنار هم است تا بتوانید این اسلاید پر هیجان را با دوستانتان تجربه کنید.

اسلاید جمیرا سیرا در پارک آبی وایلد وادی دبی

برج سرج

برج سرج (Burj Surj) نیز یکی از بخش های ماجراجویانه این مجتمع تفریحی است. در این قسمت شما سوار یک کاسه بزرگ می شوید، در داخل آن می نشینید و کاسه در حالی که در حال چرخش است، در رودخانه ای شیب دار به سمت پایین حرکت می کند، گاهی نیز کاسه ای که در ان نشسته اید پرت می شود و در نهایت به داخل یک استخر سقوط خواهید کرد. تنها پارک آبی که در بخش برج سرج معروف، دارای دو کاسه است، پارک آبی وایلد وادی دبی است.

برج سرج از اسلایدهای جذاب پارک آبی وایلد وادی دبی

موج سواری

موج سواری در شبیه ساز موج نیز یکی از بخش های جذاب این مجموعه آبی است. این بخش طوری طراحی شده است که شما به طور سینه خیز بر روی یک سطح صاف بر روی امواجی که به طور مصنوعی ایجاد شده اند سواری می کنید.

موج سواری در پارک آبی دبی، پارک وایلد وادی

اگر می خواهید هیجان کمتری را تجربه کنید، بهتر است "خلیج موج شکن" یا همان Breakers Bay را امتحان کنید؛ همچنین می توانید رودخانه تنبل Journey را امتحان کنید و در امتداد آن به صوت شناور باقی بمانید. در بیشتر پارک های آبی، یک رودخانه تنبل وجود دارد اما پارک آبی وایلد وادی دبی دو رودخانه تنبل دارد: Juha’s Journey و Flood River lazy.

خلیج موج شکن

خلیج موج شکن (Breakers Bay) یکی از اسلایدهایی است که در آن از هیجان زیاد خبری نیست؛ اینجا فقط آرامش است و آرامش! در این بخش امواج بزرگ استخر به آرامی شما را نوازش می کند.

خلیج موش شکن از بخش های آرام پارک آبی وایلد وادی دبی

رودخانه تنبل جانز جورنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

جانز جورنی (Juha’s Journey) یکی از رودخانه های تنبل پارک وایلد وادی، به طول 360 متر است که برای کودکان نیز مناسب می باشد؛ برای استفاده از این بخش، شما یا کودکان تان در داخل یک تیوب می نشینید و این مسیر 360 متری را به صورت شناور طی می کنید و در طول مسیر، از مناظر اطراف لذت می برید. بعد استفاده از اسلایدها و سرسره های هیجان انگیز، Juha’s Journey انتخاب خوبی است تا در کنار کودکان یا خانواده خود کمی استراحت و آرامش داشته باشید.

جانز جورنی در پارک آبی وایلد وادی دبی

رودخانه تنبل شناور وایلد وادی دبی

رودخانه تنبل شناور (Flood River lazy) هم یکی از رودخانه های تنبل این پارک آبی است اما تفاوت آن با جانز جورنی در امواج مصنوعی است که طی سفرتان در امتداد رودخانه ایجاد می شود. بنابراین، رودخانه تنبل شناور نسبت به جانز جورنی کمی هیجان بخش تر است.

رودخانه تنبل شناور در پارک آبی وایلد وادی دبی

در اینجا برای بچه ها هم قسمت هایی وجود دارد؛ Juha’s Dhow و Lagoon از جمله بخش هایی هستند که به طور خاص برای بچه ها طراحی شده اند. علاوه بر این، بیش از 10 فعالیت و تفریح آبی این پارک آبی دبی، ویژه بچه ها ساخته شده است تا خانواده ها با اطمینان کامل کودکان شان را به آنجا ببرند.

پارک آبی وایلد وادی دبی از جاذبه های دبی

یکی از ویژگی های وسایل تفریحی و سرسره های این پارک آبی، این است که بسیاری از اسلایدها و وسایل به هم مرتبط و متصل هستند و در بسیاری موارد، نیازی به بیرون آمدن از آب و رفتن به اسلاید دیگر نیست.

پارک آبی واید وادی از جاذبه های گردشگری دبی

ویژگی های پارک آبی وایلد وادی

  • وایلد وادی یک پارک روباز است.
  • امکان سرد و گرم کردن آب در فصل های مختلف وجود دارد.
  • تعداد زیادی سره سره و همچنین ماشین های موج سواری مصنوعی در این پارک آبی وجود دارد.
  • بزرگ ترین و بلند ترین سرسرۀ آبی جهان، خارج از محدوده آمریکای شمالی، در پارک وایلد وادی دبی وجود دارد.
  • آبشاری به ارتفاع 18 متر در جلوی درب ورودی مجتمع تفریحی وایلد وادی وجود دارد.
  • در این مجتمع تفریحی 2 مغازه اسنک و فست فود، 3 رستوران و دو مغازه برای فروش هدیه، سوغات، جلیقه و لباس شنا موجود است.

بستنی و دسر در پارک آبی وایلد وادی دبی

ساعت کاری و مدت زمان بازیدی از پارک وایلد وادی

رفتن به وایلد وادی می تواند تجربه ای هیجان انگیز و به یاد ماندی باشد. مدت زمانی که به گردشگران پیشنهاد می شود تا از این پارک زیبا دیدن کنند، 2 الی 8 ساعت است؛ با این حال، این تایم در افراد مختلف متغبیر است و می تواند کمتر یا بیشتر نیز باشد. توجه داشته باشید برای ورود به این پارک، مستلزم پرداخت بلیط هستید و هزینه بازدید از این مجموعه تفریحی در سطح بالا یعنی گران قیمت قرار می گیرد. ساعت کاری این پارک آبی دبی هر روز 10:00 تا 18:00 است.

شرایط و ضوابط پارک وایلد وادی دبی

ورود به این پارک برای کودکان 2 سال و کوچک تر رایگان است. علاوه بر این، ورود برای کودکان کوتاه تر از 1.1 متر رایگان است، هزینه بلیط ورودی به پارک آبی وایلد وادی دبی برای بچه های بلندتر از 1.1 متر همانند بلیط بزرگسالان خواهند بود.

سواری ها، جاذبه ها و سرگرمی های این پارک آبی دبی، ممکن است به دلیل بازسازی، ظرفیت، تغییرات فصل و یا رویدادهای خاص بسته شود و همچنین در ساعت کاری پارک تغییراتی ایجاد شود؛ بنابراین، پیش از آنکه مراجعه حضوری به پارک داشته باشید، اطلاعات لازم را کسب کنید.

در زمان ورود به پارک، همراه داشتن اجسام شیشه ای و تیز و همچنین دوربین های عکاسی حرفه ای ممنوع است. شما می توانید یک بطری آب خوردن به همراه داشته باشید.

استعمال سیگار فقط در قسمت هایی که برای این امر تدبیر شده است، مجاز می باشد.

در هنگام ورود، به شما یک دستبند ضد آب داده می شود که برای استفاده از آیتم های مختلف پارک و همچنین رستوران ها، آن را شارژ کرده و به صورت یک کارت اعتباری از آن استفاده می کنید.

پارک آبی دبی، پارک آبی وایلد وادی

چگونه به پارک آبی وایلد وادی برویم؟

در صورتی که با تورهای گردشگری به دبی سفر می کنید، اگر رفتن به این پارک در برنامه تور شما باشد که مشکلی برای رفتن به آنجا نخواهید داشت، اما اگر خودتان به صورت شخصی مسافرت خواهید کرد، به خاطر داشته باشید که می توانید از طریق خیابان جمیرا (Jumeirah)  به پارک وایلد وادی برسید؛ این پارک در کنار هتل برج العرب و هتل جمیرا بیچ واقع شده است.

آدرس پارک آبی وایلد وادی دبی

Address: Jumeirah Street, Next to Burj Al Arab، Jumeirah 2 - Dubai - United Arab Emirates.

امتیاز 4.78از 5 (9 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید