پارک جهانی پکن رویای سفر به جهان در یک روز

پارک جهانی پکن رویای سفر به جهان در یک روز

در پکن و در دهکدۀ دابائو پارکی به نام «پارک جهانی پکن» (Beijing World Park) وجود دارد. در این پارک حدود 100 جاذبه طبیعی و فرهنگی مربوط به 50 کشور را می توان دید و از معروف ترین جاذبه ها و آداب و رسوم کشورهای مختلف جهان لذت برد. با بازدید از پارک جهانی چین، رویای شما برای سفر به جهان، در یک روز به وقوع خواهد پیوست.

پارک جهانی پکن با مساحت حدود 46.7 هکتار به بخش های زیر تقسیم می شود: اروپای شرقی، اروپای غربی، شمال اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آفریقا، اقیانوسیه، آسیای غربی، شرق آسیا و جنوب آسیا.

 

پارک جهانی پکن

 

در پارک جهانی، می توانید ساختمان های مشهور و مکان های تاریخی جهان مانند اهرام، برج ایفل، برج Leaning  پیسا، نتردام، معبد Luxor  و گراند کانیون را مشاهده کنید. مجسمه هایی مانند مجسمه آزادی، مجسمه پری دریایی کوچک دانمارک و مجسمه ونوس  را می توان در این پارک دید. علاوه بر این ها، سرگرمی های عمومی مانند چشمه لیزری، جهان افسانه و کارخانه پیچ و خم نیز در پارک وجود دارد.

نمایش ها و فعالیت ها

  • نمایش های رقص در تئاترهای فضای باز.
  • گروه های تئاتر بین المللی.
  • سینما.
  • مهمانی های بزرگ و چشمگیر که در تعطیلات ماه مه، تعطیلات ملّی و سال نو چینی برگزار می شود.

زمانی که از ورودی اصلی پارک وارد می شوید، اولین جاذبه ای که به چشم می آید، پارک Terrace ایتالیا است. در صورتی که در جهت عقربه های ساعت حرکت کنید، جاذبه های مربوط به آسیا مانند دیوار بزرگ چین، تاج محل هند، تخت جمشید ایران، کاخ بزرگ در بانکوک، بتکده چوبی Yingxian و دیگر جاذبه های مهم آسیا را خواهید دید. در ادامه مسیر، از پل بندرگاه سیدنی عبور خواهید کرد سپس به آفریقا می رسید و اهرام جیزا، معبد ابو سیمبل، معبد کارناک و غیره را می بینید. اروپا را می توان با عبور از پل Bosphorus دید؛ در اینجا می توانید اسب تروجان ترکیه، کلیسای سنت سوفیا یونان، آکروپولیس یونان، Coliseum روم و ... را ببینید. با پیاده روی بر روی پل برج لندن وارد آمریکا می شوید؛ در اینجا نمادهایی از آمریکا مانند کاخ سفید و مجسمه آزادی به چشم می خورد. از گراند کانیون که عبور کنید و پری دریایی ورشو را که ببینید، توقف نهایی شما در میدان سرخ مسکو خواهد بود.

 

پارک جهانی در پکن چین

 

بازدید از  منطقه آسیایی پارک: یکشنبه تا سه شنبه، در دو تایم میسر است: 12:00 تا 12:25؛ 15:30 تا 15:55.

بازدید از منطقه آفریقایی پارک: یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:10 تا 15:10 صورت می گیرد.

ساعت کار پارک جهانی چین

ماه آوریل تا اکتبر: 8:00 تا 17:30.

ماه نوامبر تا مارس: 8:00 تا 17:00.

قیمت بلیط پارک جهانی پکن

قیمت بلیط پارک جهانی پکن CNY 100 است. ورود برای کودکان کوتاه تر 1.2 متر (3.9 فوت) رایگان است.

آدرس پارک جهانی پکن

چین، پکن، جنوب غرب ناحیۀ Fengtai، شهرستان Huangxiang، دهکدۀ Dabao.

دسترسی به پارک

جهت دسترسی به پارک می توانید از اتوبوس های 477، 480، 692، 840، 967 یا 969 استفاده کنید و در ایستگاه Shijie Gongyuan پیاده شوید.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید