شیچاهای، دریاچه ده معبد در چین

شیچاهای، دریاچه ده معبد در چین

بازدید از شهر ممنوعه مطمئناً یکی از اهداف تورهای گردشگری چین است، اما قدم زدن در کنار دریاچه های مجاور که قبلاً بخشی از باغ های خوشگذرانی امپراتوران بود، مکمل بازدید از شهر ممنوعه است. «شیچاهای» (Shichahai) منطقه ای معروف در قسمت شمال غربی پکن است که شامل سه دریاچه است: Qianhaiبه معنای دریای جلویی، Houhai به معنای دریای پشتی و Xihai به معنی دریای غرب؛ علاوه بر دریاچه، در شیچاهای مکان های تاریخی با منظر زیبا، اقامتگاه های قدیمی و محوطه هایی برای قدم زدن وجود دارد.

 

پارک شیچاهای در پکن چین

 

شیچاهای به معنی واقعی کلمه، به معنای "دریاچه ده معبد" می باشد و بازگو کننده آن است که ده معبد در اطراف آن وجود دارد؛ از جمله معبد گوانجی، معبد Huitong، معبد Huoshen و Guangfu Guan. در خیابان منتهی به این محدوده تاریخی، یک رستوران گوشت کبابی با قدمت بیش از 150 سال وجود دارد. با بازدید از این منطقه، با سبک و ویژگی های پکن کهن آشنا خواهید شد؛ اگر می خواهید پکن سنتی را در مکانی آرام ببینید بازدید از این منطقه را از دست ندهید. قابل توجه ترین بخشی که امروزه در شیچاهای چین به چشم می خورد، عمارت ها، Hutong و حیاط است؛ از این میان، هاتونگ برای بازدید کنندگان داخلی، گردشگران و تورهای چین بسیار محبوب است.

 

تور های گردشگری در چین دریاچه ده معبد

 

تاریخچه شیچاهای در پکن چین

تاریخچه این منطقه باستانی، به خاندان پادشاهی جین (Jin) (1234- 1115) بر می گردد. در زمان سلسلۀ یوان  (1271-1368) این منطقه نقطه پایانی کانال بزرگ بود و همین امر سبب موفقیت و پیشرفت این منطقه شد. در دوران سلسله مینگ (1368 – 1644) شیچاهای به منطقه ای برای گذراندن اوقات فراغت مردم، قدم زدن و استراحت و لذت بردن از سایه خنک درختان تبدیل شد. در 200 سال گذشته نیز اینجا همواره محلّ خوبی برای تفریح ساکنان محلی بوده است و بسیاری از افسران دولتی، افراد مشهور، راهبان و راهبه ها تصمیم گرفتند تا عمارت، معابد و صومعه هایی را در آنجا بسازند. بنابراین، جذابیت شیچاهای نه تنها در زیبایی طبیعی آن، بلکه در ارزش تاریخی معماری آن نیز نهفته است. عمارت (Chun Wang Fu)، محل اقامت Song Qing Ling، معبد Guang Hua و محل اقامت Mei Lan Fang، معروف ترین سازه هایی هستند که در این محدوده تاریخی وجود دارد.

دسترسی به شیچاهای

  • از طریق خطّ 8 مترو که به طور مستقیم به شیچاهای می رود؛ از طریق مترو خطّ 6 که باید در ایستگاه Beihai پیاده شوید.
  • از اتوبوس های 3، 13، 42، 107، 111، 118، 612 یا 701 استفاده کنید و در ایستگاه Beihai Beimen که در نزدیکی بازار Lianhua  است پیاده شوید.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید