منطقه حفاظت شده هوانگلوگ پارک طبیعی و بی نظیر در پکن

منطقه حفاظت شده هوانگلوگ پارک طبیعی و بی نظیر در پکن

«پارک ملی هوانگلوگ» (Huanglong National Park) در چین با کلسیت های منحصر به فردش معروف است و مناظر شگفت انگیزی را به تصویر کشیده است. در امتداد دره ای به طول 7 کیلومتر، شما شاهد بافت های متنوعی از کانی کلسیت سفید و رنگی، غارها، آبشارها، رودخانه ها و سنگ ها خواهید بود که با عناوین مختلفی همچون "دریاچه بهشت" و "موزه کلسیت" شناخته می شوند. هوانگلوگ به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی و شگفت انگیز چین، در لیست تور چین قرار داشته و جزء اهداف تورهای گردشگری پکن می باشد.

 

پارک ملی در پکن چین

 

جاهای دیدنی دره هوانگلوگ در پارک ملی

 • استخر خوش آمد: ورود به دره هوانگلوگ، با استخر خوش آمد که یک استخر هوشمند برای خوش آمد گویی است، آغاز می شود.
 • آبشار پرواز: چند دقیقه بعد از استخر خوش آمد، آبشار پرواز را خواهید دید.
 • دریاچه لیان لان: لیان لان که تنها دریاچۀ دره هوانگلوگ است، با مساحت بیش از 2000 متر مربع در ارتفاع 3251 متری قرار دارد. آب این دریاچه همچون آینه و بسیار زلال است.
 • آبشار لوتوس: آبشاری به طول 167 متر است که مانند تخت لوتوس، بر روی سنگی از جنس تراورتن زرد رنگ شکل گرفته است.
 • جنگل رودودندرون: دره هوانگلوگ دارای آب و هوای مرطوب است. بنابراین می توانید جنگل های وسیع رودوودندرون (Rhododendron) را که معمولاً از ماه مارس تا ژوئن شکوفا می شوند مشاهده کنید. گونه های زیادی از روددوندرون در دره هوانگلوگ وجود دارد.
 • جین شا پو دی: بزرگ ترین، طولانی ترین، کاربردی ترین و رنگارنگ ترین تراورتن جهان را در جین شا پو دی ببینید.
 • استخر بون سایی: این استخر شامل 330 تالاب کوچک رنگارنگ است و بیش از 20000 متر مربع را در بر گرفته است. این استخر همراه با درختان، گل ها و ریزوم درختان، یک بونسای طبیعی چینی را تشکیل داده است.
 • استخر ژنگ یان: بعد از استخر پنج رنگ، ژنگ یانگ دومین استخر بزرگ دره هوانگلوگ است، شامل 658 استخر کوچک است و مساحتی بالغ بر 20000 متر مربع را به خود اختصاص داده است. این استخر بر اثر تلاءلو نور آفتاب رنگ های مختلفی را ساطع می کند.
 • استخر رودودندرون: این استخر از بیش از 400 تالاب تشکیل شده است. انعکاس رنگ گل ها و برگ در آب این استخر منظره زیبایی را پدید آورده است.
 • معبد هانگ لونگ: این معبد تاریخی بیش از 600 سال قدمت دارد. استخر پنج رنگ در پشت این معبد قرار دارد.
 • استخر پنج رنگ: استخر پنج رنگ از 693 تالاب کوچک تشکیل شده است و مساحتی بالغ بر 21000 متر مربع را در بر گرفته است. بزرگ ترین و وسیع ترین تراورتن های رنگانگ جهان را می توانید در اینجا ببینید.

 

پارک ملی پکن در چین هوانگلوگ

 

نکات قابل توجه

از آنجا که این پارک بیش 3000 متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است، داشتن شرایط جسمی قابل قبول الزامی است. اگر کم خونی دارید یا در تنفس دچار مشکل می شوید، شرایط خود را در نظر داشته باشید زیرا ممکن است دچار کمبود اکسیژن شوید. یک شب قبل از بازدید از این منطقه طبیعی، استراحت لازم داشته باشید. اگر در فصل زمستان به این پارک می آیید، توجه داشته باشید که بخش دره هوانگلوگ در این فصل به منظور نگهداری و محافظت، بسته است.

ساعات بازدید از پارک ملی

تورهای گردشگری چین و علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 9:00 تا 17:00 از این پارک طبیعی دیدن فرمایند.

قیمت بلیط پارک ملی هوانگلوگ چین

بهترین فصول بازدید از این پارک ملی تابستان و پاییز است. قیمت بلیط پارک ملی هوانگلوگ چین در فصل های شلوغ 200 و در فصل های خلوت 60 است.

آدرس پارک ملی هوانگلوگ

Address: Songpan County, Aba, Sichuan, China

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید