دیوار بزرگ چین طولانی ترین بنای ساختمانی جهان

دیوار بزرگ چین طولانی ترین بنای ساختمانی جهان

تنها در فاصلۀ 45 مایلی شمال غرب پکن، طولانی ترین بنای ساختمانی جهان یعنی «دیوار بزرگ چین» (Great Wall of China) واقع شده است. دیوار بزرگ چین، نماد تمدن های باستانی است که هنوز هم وجود دارد. این دیوار بزرگ که با طول 5500 مایل، تپه ها و رودخانه را طی کرده است، 476 سال پیش از میلاد مسیح و به منظور دفاع در برابر قبایل چادر نشین احداث شد. بعد از احداث دیوار و 22 سال پیش از میلاد مسیح و به دنبال وحدت و یکپارچگی سلسلۀ چین در زمان Qin Dynasty، امپراتور تصمیم به گسترش آن کرد.

 

دیوار چین

 

بیشتر قسمت های دیوار، طیّ قرن 16 میلادی توسط سلسله مینگ بازسازی شد. جهت بازسازی این دیوار بزرگ که بیش از 10 سال به طول انجامید، حدود یک میلیون نفر -یک پنجم جمعیت چین در آن زمان- همکاری داشتند! افسانه هایی مبنی بر اینکه جهت این بازسازی ها و برای اتصال سنگ ها، از استخوان های انسان ساخته شده است یا اینکه مردان در داخل دیوار چین به خاک سپرده شده اند، وجود دارد، با این حال، هیچ استخوانی در هیچ یک از مصالح ساختمانی دیوار پیدا نشده است.

برج های دیدبانی دیوار چین

برج های دیدبانی جهت حفاظت و نظارت، در فواصل منظمی ساخته شده است. افرادی که در این برج ها دیدبانی می کردند و کار نظارت و حفاظت را بر عهده داشتند، برای ارتباط با یکدیگر، از چراغ، دود و یا پرچم استفاده می کردند. در بیشتر موارد می توان شخصیت های بهشتی اورانوس یا Tianwang را در نقاط استراتژیک این دیوار بزرگ دید.

 

دیوار چین

 

مبدأ، انتها و ارتفاع  دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین در Shanhaiguan Pass که یک بندرگاه ساحلی در خلیج بوهایی (Bohai) است آغاز شده و تا Jiayuguan Pass در استان گانسو (Gansu Province) ادامه می یابد. دیوار چین در قسمت بادالینگ 2.624 فوت بالاتر از سطح دریا است (بادالینگ میزبان المپیک دوچرخه سواری تابستانی سال 2008 بود). ارتفاع بیشتر بخش های دیوار 25 فوت است و عرض آن بین 15 تا 30 فوت متغیّر می باشد.

بالاترین نقطه دیوار چین در کوه هیتا است (5033 فوت) و پایین ترین نقطه آن در Laolongtou است که ارتفاعی معادل سطح دریا دارد. بخش غربی دیوار و برج های دیدبانی که به طور زنجیر وار پشت سر هم قرار گرفته اند، با هدف محافظت از مسافران جاده ابریشم راه اندازی شده بود.

اینکه دیوار چین از بالا و یا دیوار بزرگ چین از فضا دیده می شود، یک افسانه اسطوره ای است که در سال 1893 و بعدها در سال 1932 مطرح شد. اگر تمایل به ملاحظه فیلم دیوار بزرگ چین دارید، به سایت سفر بانک مراجعه فرمایید.

دروازه های دیوار چین

دیوار چین تعداد زیادی درازه دارد که در دو اندازه کوچ و بزرگ ساخته شده بودند. Yanmengua، Dao Gua، Pianguan و Shangguan از دروازه های معروف دیوار چین هستند. علاوه بر دروازه های دیوار بزرگ چین، این دیوار شامل بخش های دیگری به شرح ذیل است.

برج های دروازه دیوار چین

به منظور حفاظت از شهر، در ورودی شهر برج هایی برای اسکان سربازان و نگهبانان ساخته شده بود.

کوره های دیوار چین

کوره های دیوار چین به منظور سوزاندن هیزم و تهیه آتش برای گرم شدن و دفاع سربازان در برابر دشمنان بود.

خندق های دیوار بزرگ چین

بخش هایی از دیوار بزرگ چین با خندق هایی که آن را پر از اب می کردند، احاطه شده بود.

قلعه های دیوار چین

قلعه ها به منظور اقامت طولانی مدت سربازان در دیوار چین ساخته شدند.

تراس های دیوار بزرگ چین

تراس ها مکان هایی بودند که در برج ها ایجاد شدند تا سربازان در آنجا به دفاع و نبرد با دشمن بپردازند.

اگر علاقه مند هستید که تمام بخش های دیوار چین را یکجا در کنار هم ببینید، از بخش دیوار تیانجین (Tianjiin) که مجموعه دفاعی کاملی از دیوارها، تراس، کوره، قلعه، برج آتش و استخر آتش را دارد، دیدن نمایید.

امتیاز 4.50از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید