شهر ممنوعه یا کاخ امپراطوری بزرگترین مجموعه قصر جهان

شهر ممنوعه یا کاخ امپراطوری بزرگترین مجموعه قصر جهان

شهر ممنوعه یا کاخ امپراتوری (Forbidden City or Imperial Palace) بزرگترین مجموعه قصر جهان است که در قلب پکن قرار دارد. شهر ممنوعه با بیش از 800 ساختمان و حدود 8000 اتاق جزء میراث جهانی یونسکو و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی چین محسوب می شود. اگر در به صورت شخصی و خارج از تور چین به این کشور سفر کردید و قصد بازدید از شهر ممنوعه را داشتید، می توانید از طریق تورهای یک روزه از این شهر و دیگر جاذبه های توریستی پکن مانند معبد بهشت، کاخ تابستانی و دیوار بزرگ نیز دیدن فرمایید.

 

کاخ امپراطوری مینگ و تور چین در شهر ممنوعه

 

هر روز 80 هزار نفر از شهر ممنوعه پکن دیدن می کنند. در شهر ممنوعه یا کاخ امپراتوری راهنماهایی حضور دارند تا گردشگران را با بخش های مختلف این شهر از جمله محوطه زندگی امپراتور، اتاق های تشریفاتی، گالری های مربوط به امپراتور و به طور کلّی مجوعه ای گسترده ای از سلسلۀ مینگ و چینگ آشنا کنند.

اگر در روزهای گرم از این شهر دیدن کردید، کلاه و ضدّ آفتاب و یک بطری آب همراه داشته باشید، زیرا شهر ممنوعه آفتاب گیر است و آفتاب کل مجموعه را فرا می گیرد؛ به علاوه، کفش راحت بپوشید تا به واسطه پیاده روی طولانی مدّت دچار مشکل نشوید.

پارکی به نام پارک جیانگشیان (Jingshan Park) در مقابل دروازۀ شمالی قصر وجود دارد. قبل یا پس از بازدید از شهر ممنوعه می توانید از این پارک هم دیدن کنید. در اینجا بهترین چشم انداز پانورامایی از شهر ممنوعه را خواهید داشت.

 

شهر ممنوعه در پکن و تور چسن

 

بهترین زمان برای بازدید

با توجه به اینکه شهر ممنوعه در چین یکی از جاذبه های توریستی پر طرفدار این کشور است و بازدید روزانه از آن زیاد می باشد، بهترین زمان بازدید از آن صبح ها و روزهایی غیر از تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات ملّی چین است. 

ساعات بازدید از شهر ممنوعه

در ماه های آوریل تا اکتبر: از ساعت 8:30 تا 17:00.

در ماه های نوامبر تا مارس: 8:30 تا 16:30.

دسترسی به شهر ممنوعه

جهت دسترسی به شهر ممنوعه می توانید از تاکسی، اتوبوس و مترو استفاده کنید، اما استفاده از اتوبوس و مترو ارجح است، زیرا تاکسی ها اجازه توقف در نزدیکی شهر ممنوعه را ندارند. از مترو خطّ 1 استفاده کنید و یا یکی از اتوبوس هایی که به سمت Gugong می رود را سوار شوید.

آدرس و موقعیت شهر ممنوعه

Address: No.4 Jingshanqian Street, Dongcheng District, Beijing 100009, China

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید