معبد بهشت پکن  بزرگ تر از شهر ممنوعه

معبد بهشت پکن  بزرگ تر از شهر ممنوعه

«معبد بهشت در پکن» (Temple of Heaven in Beijingکه با عنوان «معبد آسمان» نیز شناخته می شود، در پارکی معروف به نام پارک بهشت قرار داشته و یکی از مقدّس ترین معابد امپراطوری چین است. این معبد با شکوه در سال 1420 در دوره سلسله مینگ ساخته شد و مکانی برای عبادت و قربانی دادن در راه خدا بود. این معبد با مساحت 2.700.000 متر مربع از بزرگ ترین معابد چین بوده و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، از این رو، مورد توجه گردشگران تور چین قرار دارد.

معبد بهشت در پکن چین

ویژگی های معبد بهشت در چین

  • معبد بهشت چین از چوب ساخته شده و یکی از شاهکارهای چوبی جهان است.
  • در ساخت این بنای چوبی زیبا، میخ به کار نرفته است.
  • در نمای ظاهری معبد، سه دایره متحد المرکز دیده می شود. هر یک از این سه دایره، مربوط به یک بخش تالار هستند: تالار دعای برداشت محصول، تالار گنبد آسمان و تالار محراب مدور. این تالارها در زمان امپراطوری های مینگ و چینگ، محلّ مراسم عبادی و قربانی کردن بوده است.
  • عدد 9 برای چینی ها عدد مقدّسی است؛ از این رو، بسیاری از سازه های معبد بر اساس عدد 9 بنا شده است: نرده ها، پله ها و 9 سر اژدها که معبد با آن آراسته شده است. به اعتقاد چینی ها، عدد 9 نشانی از آسمان ها است.
  • دیوار انعکاس؛ این دیوار از دیگری ویژگی های منحصر به فرد این معبد است؛ اگر در دو طرف دیوار انعکاس بایستید و با یکدیگر صحبت کنید، صدای هم را خواهید شنید، گویی هیچ دیواری بین شما نیست!
  • سنگ های انعکاس که شامل 3 سنگ است: سنگ اول یک بار، سنگ دوم 2 بار و سنگ سوم 3 بار صدای شما را انعکاس می دهد.
  • چترهای سر طلایی یکی دیگر از جذابیت های معبد بهشت و سوژه ای مناسب برای عکاسی است (اجازه برای عکاسی الزامی است).

معبد بهشت در تور پکن

معبد آسمان بزرگ تر از شهر ممنوعه

شهر ممنوعه در پکن، زمانی محلّ زندگی پادشاهان و امپراطوری های چینی بوده است؛ با این حال، این شهر از معبد بهشت کوچک تر است! از آنجا که معبد بهشت را اقامتگاه خدا می دانستند، از این رو، شهر ممنوعه را کوچکتر از اقامتگاه خدایشان، یعنی معبد بهشت بنا کردند.

قیمت بلیط معبد بهشت چین

قیمت بلیط معبد بهشت چین 10 یوان و هزینه بازدید از کلّ مجموعه 30 یوان است.

ساعات بازدید از معبد بهشت در پکن

ساعات بازدید از معبد بهشت پکن 8 صبح تا 18:00 است؛ با این حال، گردشگران و تورهای گردشگری چین می توانند از ساعت 6 صبح تا 20:00 از محوطه سر سبز معبد استفاده کرده و تفریح کنند.

موقعیت معبد بهشت چین

چین، پکن، ناحیه دونگچنگ، میدان تیانتان.

امتیاز 4.50از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید